şükela:  tümü | bugün
 • ankara büyükşehir belediyesi'nin en sevdiğim birimi.
  güzel şehrimize baktıkça burada çalışanların kendilerini bu şehre hizmet için adadıklarını görmemek mümkün değil.

  http://www.ankara.bel.tr/…tetigi-dairesi-baskanligi

  estetik deyince insanın aklına başka ne gelebilir ki?
  serbest çağrışım olaraktan,

  armada'nın karşısındaki ucube yapı

  gibi bir şey gelebilir ama olsun.

  vizyonumuz estetik, zarif, temiz falan diyor ya... töbe töbeee

  edit: link yenilendi.
 • kent estetiği daire başkanı 1966 kahramanmaraş doğumlu ve anadolu üniversitesi mezunudur. nedense biraz ali demir'e benzemektedir.
  ankara'nın estetiğini bilen bilir. eğri büğrü binalar ve gece kondular. gerçekten estetiğe en azından mimari bir kimliğe ihtiyacı olan ankaraya bol bol fıskiye ve plastik heykeller eklenerek iyice çarpıtılmıştır bu estetik. hele kızılayın göbeğindeki pavyon ışıkları tüy dikmiştir. mor, eflatun renkli uzun diktörgenler prizmaları estetikten uzak bir kıro beğenisi olarak dikilmektedir şehrin göbeğinde.
 • her sabah binlerce küfürle bana araba kullanma imkanı sunan birimdir. sabahın o lanet trafiğinde çim sulayan tankerler, yol kenarı tozu alan anlamsız araçlar, istanbul yolu, konya yolu, anadolu bulvarı gibi yerlerde tek şeridi kapatarak sebepsiz bir tıkanma oluşturmaktadır. hangi zeka ürününün bu çalışmaları trafiğin en yoğun zamanında yaptırttığını çok merak ediyorum.
 • mansur yavaş döneminde en etkili çalışması gereken birimlerden bir tanesidir. ucube kol saatinin kaldırılması bir başlangıç oldu, umarım ankara’ya verilen bütün zararlar bu şekilde birer birer ortadan kaldırılabilir.