şükela:  tümü | bugün
 • resmi tören, ıvır zıvır olmadığı taktirde motorsiklet gösterisi yapan, kontağına kapışan zengin evlatlarına, bazen de ciddi biçimde düzenlenmiş drug yarışlarına, oto-showlara ve çeşitli etkinliklere evsahipliği yapan geniş bir alana sahiptir. hafta sonları en azından ne oluyo ne bitiyo maksadıyla bi göz atmak gerekir. ilgi çekici bişeyler mutlaka bulunur.
 • 19 mayıs 1997 tarihinde, ankara hipodrom meydanında verdiği konsere 500.000 kişinin katılmasıyla türkiye'nin en büyük konserini gerçekleştirme ünvanını kazanmıştır z. livaneli.
  tarihi an’a şahitlik eden meydan.
 • eski hipodrom diye de geçer. yapımına ankamall'ın karşısındaki ankara atatürk kültür parkı'nın bulunduğu arazide, 1936 yılında başlanmış, 1937 yılında açılmıştır.

  aynı zamanda, milli bayramlarda, tören alanı olarak da kullanılan hipodrom 1979 yılında at yarışlarına kapatılmış; yeni hipodrom, ankara 75. yıl hipodromu 1998 yılında faaliyete geçene kadar ankara'da at yarışları düzenlenememiştir.

  törenlerin de başka alanlarda yapılmaya başlamasıyla önemini yitiren ve atıl kalan hipodromun tören alanı, 2019 yılında yıkılarak park alanı olarak düzenlenmiştir.
  hala önünden geçen cadde hipodrom caddesi diye geçer
hesabın var mı? giriş yap