• oha, bugüne kadar yokmuymuş.
    ankara, başta melih olmak üzere akplileri 25 senede doyuramamış demek.
  • edit : 6 kasim 2019 tarihi itibariyle örgün öğretim için yaş sınırı kaldırılmış.

20 ekim itibariyle başlayacak olan uygulama imiş.

öğrenci arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun

kaynak

--- spoiler ---

başkentli öğrenciler için aylık abonman indirimli kart dönemi başlıyor…
    -ankara büyükşehir belediye başkanı mansur yavaş’ın başkent’te okuyan öğrencilerin ekonomisine destek olmak amacıyla verdiği müjde 20 ekim’den itibaren hayata geçiyor
    -milli eğitim bakanlığı ve yükseköğretim kurulu sistemine kayıtlı olan yaklaşık 250 bin 27 yaş ve altı öğrenciler, `aylık 60 tl karşılığında 200 binişlik abonman kartı kullanabilecek`
    -aylık abonman ve mevcut indirimli öğrenci ankarakartına bakiye yüklemede olduğu gibi aynı anda aylık 60 tl karşılığında 200 binişlik kontör yüklenebilecek
    -türkiye’deki en ekonomik kartlardan biri olacak ve ankara’da ilk kez uygulanacak aylık abonman öğrenci kartı; ego otobüsleri, metro, ankaray ve teleferikte geçerli olacak
    --- spoiler ---
  • 1.75'lik öğrenci binişini 0.3'e getirecektir. her gün en az 2 kere toplu taşıma kullanan öğrenciler için çok yararlı olacaktır. başkan sağ olsun yine yaptı yapacağını.
  • oyumun boşa gitmediğini bir kez daha öğrendiğim haber. adam çalışmaya gelmiş, helal olsun. öğrenci değilim öğrencilere de hayırlı olsun.
  • nasıl yani dediğim olaydır. abonman yapınca tam fiyat üzerinden mi yapıyorlardı oradaki öğrenciler?

edit: mesajlardan öğrendiğim kadarıyla önceden ne tam ne de öğrenci abonmanı varmış. rezalete bak. neyse hayırlı olsun.
  • benim gibi bütün öğrencilik dönemini melih gökçekle geçirmiş bahtsızların imrendiği hadise.

canım başkanım.
  • çoğu genç hatırlamaz ama ankara'da bu uygulama çok eskiden vardı, hatta öğrenci ve tam diye iki ayrı abonman kartı vardı.öğrenci olmayan kişiler, biraz daha yüksek ücretle alıyordu bu aylık kartları. ayrıca sınırsız biniş hakkıyla.

bilin bakalım kimin zamanında kalktı? teşekkürler mansur başkan.
  • ankara öğrencisinin çektiği eziyetin diğer ildeki insanlar tarafından farkına varılmasını sağlamış uygulamadır.
  • boşuna görev adamı demiyoruz mansur başkan’a, sadece işiyle ilgileniyor adam helal olsun. ne gösteriş peşinde ne de durup dururken başkalarına laf sokma peşinde. onların vatandaşın karnını doyurmadığını biliyor çünkü.
  • her gün 1 aktarma kullanarak gidip gelen bir öğrenci hafta sonlarında da bu şekilde kullansa ayda 120 biniş eder. aktarmalar biniş olarak sayılsa bile fazlasıyla yeter. eyv başkan
hesabın var mı? giriş yap