• tatlandırıcı olarak karamel, koku verici olarak anason esansı içeren mide koruyucu şurup. her içtiğimde bu kombinasyonu bulan kişiye "zevkine sıçayım senin" şeklinde iyi dileklerimi göndermekteyim.
  • hikayesi aşırı acılı - baharatlı yemekten mide rahatsızlığının yoğun olarak görüldüğü güneydoğu yöremize dayanan yerli ilaç. bilim ilaç sunar. medikal istatistiklere bakıldığında özellikle antep'te reflü, gastrit vb. hastalıkların oldukça yaygın olduğu görülmektedir.

bir başka örneği için (bkz: #11562288)
  • midemi yıllar evvelki durumuna geri getirdi sanki. acıktığımda gelen acı hissi yok oldu. prespektüsünde yan etkisi falan da yazmıyor. daha önce haberim olsa, proton pompa inhibetörleri yerine bunu kullanırdım.
  • tedavi için bilemem ama ilk anda gösterdiği etki/rahatlama hissi için gaviscon advance > antepsin > rennie duo geçerli bende.
  • hapı da bulunan ilaç. yalnız o kadar çabuk çözünen bir yapısı var ki daha ağzıma attığım an erimeye başlıyor. o hissi sevmediğim için hızlı oluyorum; bir hapı alıp su içip arkasından ikincisini alıp son suyu dayıyorum. bunların hepsini maksimum 5 saniyede yapıyorum. yararlı olacak bir şey yazmak içinse şunu söyleyeyim, iyi geliyor.
  • burada sorulan soruların bir çoğu ilacın prospektüsünde cevaplanmıştır.

- yemekten ya 1 saat önce, ya 2 saat sonra için.
    - diğer tüm ilaçlarla arasında en az 2 saat bırakın diyor.
  • gaziantebin yeni nesil baklavafirması
  • sukralfat içeren bir mide ilacı. ülser, gasrit, reflü vb. durumlarda kullanılır. şurup ve tablet formunda bulunur. yanlış hatırlamıyorsam mukoza üzerine yayılıp kaplayarak koruma şeklinde bir mekanizması vardır.
    kısa süreli ülser tedavisinde sabah kahvaltıdan 1 saat önce 2, gece yatarken 2 tablet alınır.
    ülser nükslerinin önlenmesinde gece yatarken 2 tablet alınır.
    stress ülser kanamasında 4 saatte 1 birer tablet
    reflüde günde 4 defa yemeklerden ve yatmadan önce alınır.
    süspansiyonu anason aromalıdır.
  • gastrit + reflü ile cebelleşiyorum iki seneye yakındır ama dün yaşadığım atak hastanelik etti. iki serumu yedikten sonra doktor bu ilacı kullanmamı söyledi. henüz daha ilacın etkisini çok görmedim ama umarım tadına katlandığım ölçüde faydasını da görürüm...

burada çoğunlukla sabah aç karnına iki ölçek, akşam bir ölçek olarak kullanıldığını gördüm ama eczacı bana verdiği ilaç kutusuna öğlen iki yazmış, reçeteyi de almış. daha önceden bu ilacı kullanan varsa sabah mı kullanmam daha doğru yoksa öğlen mi alayım, beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.
  • doktorumdan düzenli kullanılmaması gerektiğini öğrendiğim mide ilacı. demek istediğim; midede akut bir sıkıntı olduğu zaman mideyi korumak için içilmesi gerekiyormuş. devamlı kullanırsak etkisinde azalma olabilirmiş.

valla bunu diyen gastroenteroloji konusunda uzman ve aynı zamanda bir hastanenin başhekimi olan bir doktor. ama son önerdiği tedavi yöntemiyle ilgili kafamda deli sorular var. 6 aylık bir kür vermişti ama en ufak iyileşme hissetmiyorum, dolayısıyla ister istemez antepsinle ilgili bu yorumuna da kıllanmıyor diilim.

tadının olanca korkunçluğuna rağmen midemi toparlayan ilaç oldu çünkü...
hesabın var mı? giriş yap