• kendilerini rock grubu zanneden bazı yeni yetme gruplara ve hayranlarına döve döve dinletilmesi farz olan albüm.
    zamana nasıl bu kadar kafa tutulur?
  • "ben müzikten azcık da olsa anlıyorum" diyebilen herkesin yemiş yutmuş olması gereken 3-5 albümden bi tanesi...

rahat kafayı bulandırır, bulanık kafayı porçöz gibi açar..... skseler bıktırmaz kendini dinletmekten...

olaki estranged'de bu albüme konsaydı, yemin billah odanın dört bir yanını bunun cdleri, plakları, kasetleriyle doldurur, türbe diye gezdirirdim insanları....
  • çıkışının üzerinden yirmi yıl geçmiş, az buz değil. şarkılar da eksik kalmış bunca zaman. bir rakınrol klasiği playlisti için, buyrun buradan yakın;

1. welcome to the jungle
    2. it's so easy
    3. nightrain
    4. out ta get me
    5. mr brownstone
    6. paradise city
    7. my michelle
    8. think about you
    9. sweet child o mine
    10. you re crazy
    11. anything goes
    12. rocket queen

aha bu da yasaklanmış oricinıl kapağı; http://upload.wikimedia.org/…titefordestruction.jpg
  • 9 eylül 2008 tarihinde plak formatında -!!ve sansürlü kapağıyla!!- tekrar basılarak piyasaya sürülecek albümdür. kolleksiyonculara gün doğdu.
  • çılgıncasına sevdiğim albümdür. zamanında sweet child o'mine sololarını, my michelle'in girişini* dinlemeden uyumayan herkesi yeniden mutlu etmiş albümdür ayrıca. baş köşelere konulasıdır.
    ha bi de en önemlisi, dönüp de delicesine guns n'roses dinlediği, konser için sabahın köründe kapılara dayandığı günlere baktığında insan "yahu ne diye o kadar sevmişim?" derse eğer bu albüm cevaplardan biridir.
  • içinde bir tane bile boş şarkı bulunmayan, başka hiçbir grup tarafından bir benzeri daha yapılamamış sanat eseri

ayrıca;
    (bkz: ilk görüşte aşk)
  • grubun halen en iyi albümü. halen derken;
    (bkz: chinese democracy)
  • gelmiş geçmiş en catchy albümdür. küçükken taklit yarışmasında welcome to the jungle ile slash'i taklit ettiğimi hatırlıyorum ağzımda sigarayla.

(bkz: ben alti yasindan beri metal dinliyorum lan)
  • 70'lerin ilk yarısında doğanların pekçoğu için anılarla ve hayatla dolu bir albümdür. arada dinlenilip bir zamanlar genç olduğunu ve bu hayatta güzel günler de yaşadığını hatırlamakta fayda vardır. (evet hayat hep böyle sıkıcı değildi, yaşlar otuzlara geldi herşey boka sardı ama ilk yarıyı önde kapattık unutmayın dostlar. şimdi de sahamıza kapanıp sıkı bir defansla en azından berabere bitirmek derdindeyiz bu hayatı.)
  • bir süredir ihmal ettiğim dost.
    bugün yeniden dinlemeye başladım.
    ben sanırım gerçekten yaşlanıyorum, çünkü günümüzde müzik yapan grupların hiçbirinden şu albümde guns n' roses'dan aldığım tadı alamıyorum. çok sağlam gruplar çıkıyordur elbette, ama şu albüm bambaşka yahu.

paradise city'nin monsters of rock konser görüntülerinin kullanıldığı video klibini ilk izlediğim anı hatırlıyorum, resmen gözlerimi kırpamamıştım ve "bu ne lan??" demiştim.

saf rock and roll.
hesabın var mı? giriş yap