• az once kontrol ettim, iphone 8'in bile pil maliyeti 4.5 dolar. iphone 6 falan $3.5.

apple store'da calisan sayisi ve islem hacmi zaten zirvelerde. apple bu hamlesiyle, her store'a fazladan bir calisan eklese hem masraf cikarmadan islem hacmini arttiracak hem de deli gibi kar edecek.

pili eskidi diye telefonunu yenileyen kucuk yuzdelik kismi da tas catlasa 1 yilligina kaybeder. ki bir kismi da zaten ucuncu parti yollarla pili degistiriyordu halihazirda.

cok akillica ya, yemin ediyorum cok akillica.
  • keşke ekran değişimi fiyatlarını düşürseler. iphone 5s ekran değişimi için 660? alıyor insafsızlar..
  • (bkz: apple balonunun patlaması)
    (bkz: iphone x alana bir kavanoz propolis hediye)

şimdi android tarafı düşünsün!
  • abd'den gelen cihazım var 6splus. değişim yaparlar mı acaba diye düşündüğüm hede. bilen yeşillendirsin lütfen.

edit: an itibariyle akasya avm apple store’dayım. yaklaşık 8 aydır tr hariç hiçbir cihaza bakamıyoruz diyor namı diğer genius. dolayısıyla apple store adı altında destek yok ama yetkili servisler (bkz: kvk) değişim yapabilir diyor. tabii ki bu durum da tüm yurtdışı cihazlar için geçerli değil.

bunun için şu numarayı arayıp detaylı bilgi alabilirmişiz.

?0 (216) 282 15 11?
    (bkz: apple destek hattı online)
  • 6 altına değişim yapılmadığı söylenen kampanya. ben insan değil miyim?
  • güzel gibi görünen kampanya.

geçen haftalarda https://getsupport.apple.com/ adresi üzerinden pil değişim isteğinde bulundum; apple destek aradı, uzaktan bağlantı ile telefon üzerinden bir test yapıldı; evet pil değişimi gerek dediler ve mail adresime üç yetkili servisin adres, iletişim bilgilerini gönderdiler.

buraya kadar süper hizmet.

servisin birini aradım, cihazın 3 (üç) hafta (hafta!) bizde kalması gerekiyor dediler.

tekrar apple desteği aradım, yoğunluk, fazla talep vs bir şeyler söylediler.

sonuç itibariyle, eh peki bekleyelim bakalım bir süre, deyip, bir iki ay sonra tekrar denemek üzere işlemleri erteledim...

gönülsüzce yapılan, göstermelik bir fiyat indirimi gibi görünüyor.
  • amerikadan alınmış iphone 6s'imin türkiye'de değiştirilmeyeceğini zorludan öğrendim, sebebi global versiyon olmamasıymış, aynı durumda olup başka bir yerde değiştiren varsa haber etsin lütfen
hesabın var mı? giriş yap