105 entry daha
  • şirket avukatı rutin olarak konuyu bir üst merciye taşımış. tüm dosyalarda bu yapılır zaten, aa haksızız dur ödeyelim denmez. iyi tarafı mahkeme tarafından haklı bulunduğunuzda avukatınıza karşı vekalet ücreti ödemek zorunda olmaları.

edit: apple yk sının hukuk bürosuna suç duyurusunda bulunacağını iddia eden entry’ye çok güldüm. bankalarda da kredi kartı aidatı iadesi kararları popülerken aynı stratejiyi izliyorlardı. bu kurumsal bir strateji, kimsenin kimseye birşey yapacağı yok.
  • başıma bir iş gelmeyecekse batarya değişiminin ürünün hatalı olmasını bertaraf ettiğini düşünüyorum.

ne kadar zaman önce alındığı da önemli. görece yeni aldığımız bir telefonu tabi ki anında iade edebilmeliyiz. ancak bir iki yıl kullanılmış bir telefonda batarya değişimi adil görünüyor.

başıma gelen bir olayda 6 yıllık bir macbook pro’nun harddisk bağlantı kablosu sonucu arızası olduğunu ve yurtdışında bu konuda ciddi kronik bir sorun olduğunu belirlemiştim.

müşteri hizmetleri ile görüşüp teknik servise bıraktım. 2 gün tüm testleri yapıp kablo arızasını tespit edince ücretsiz değişimini yaptılar. şimdi o makinayı 2011 yılı fiyatıyla 6 yıl kullandıktan sonra iade etmenin nasıl bir adalet anlayışına hizmet ettiğini anlayamadıysam da yarın hemen davayı açıyorum.

şaka. dava mava yok. faturasız garantisiz kabloyu değiştirdiler o bana yeter.
  • zorludaki apple store'da beni de buna benzer bir şekilde başından savmıştılar yapıyorlar öyle şeyler
  • aslında sezin açınızdan işler yolunda yani ücret iadesi süreci başlamış. şikayet etmeniz yersiz. size iade olarak ödeyeceği parayı avrupa’daki gibi sigorta şirketinden tahsil edemeyeceği için mahkeme kararı sonucunda paranızı iade edip ödenen miktarı işletme zararı olarak vergiden düşecekler.

bu zaten sigorta sektörü gelişmemiş bazı avrupa ülkelerinde de böyle. bence siz bu başlıkta yazdıklarınızda suç unsuru barındıracak birşey olmamasına dikkat ederek mahkeme sonucunu bekleyin.
    telefondan dolayı haksız çıkmazsınız ama burada atıp tutarsanız birkaç telefon parası tazminat ödemek var.
  • apple avrupa merkezi hangi ulkeyse ve ozellikle us e zehir zemberek bir email yazmak gerek. bu kararin alinmasina neden olan tum apple turkiye calisanlari ciddi yaptirim almali. bu kadar sacma birsey olamaz

bazi yazarlar apple haklidir demis. boyle dusunurseniz daha cok zarar gorursunuz. milyar dolarlik sirket uc centin pesinde kosmamali
  • apple aleyhine sonuçlanacaktır kanun açık bu konuda.
  • apple türkiye ‘nin ne kadsr yüzsüz olduğunu görmüş olduk. inşallah dava lehinixe sonuçlanır da bunlara bir tokat olur.
  • avukat reklam yasağını delmek için güzel taktikmiş. bravo diyorum.
  • garanti süresinin dolmasına çok az zaman kala telefonu servise verip abuk bir şikayette bulunup ys telefonu değiştirme ya da paradını alma yolunu bulmuş çok tanıdığım var. adamlar artık yemiyor demekki. sen 6 ay izin alamadım gidemedim dersen kimse inanmaz buna. şahsen ben inanmadım. koskoca 6 ay. yılın yarısı.

bu süreç haricinde apple zaten servis desteğini telefon fiyatına dahil ediyor. yani telefonu alırken aslında peşin peşin servis ücretini ödüyorsun.

adamlar pili değiştiririm dediğinde sen iade sürecini hemen yapsaydın sorun olmazdı ama aradan koskoca 6 ay geçti diyorsun. ben olsam ben de karşı dava açardım.

yabancı firmalar bu ülkede kurallarını değiştirir oldu. geçmiş olsun diyoruz.
  • burda pil degistir, sunu yap, oyle yapsaydin boyle yapsaydin diyecegine az arastir da; apple'in got korkusundan bedavaya pil degistirmeye neden basladigini bir dusun. apple'in yaptigi acik secik ticari dolandiricilik, bunun performans optimizasyonuyla felan alakasi yok. o sadece isin kilifi. yeni ios'e batarya omru gibi eklemeler yapilmasinin tum nedeni sonradan karsilasilacak davalari engellemek.
32 entry daha
hesabın var mı? giriş yap