• özellikle ismine tav olup da seyretmeye gittiğim, fakat içeriği ismi kadar güzel olamayan oyun.*
  • ortaoyuncularin promiyerini 1996 yilinda yaptigi bir oyun aptallara guzel gelen televizyon dizileri. aslinda senaryo anca visdei'ye ait ve fakat ferhan sensoyun eli degince cok degiserek ayri bir guzellik boyutu kazanmis..

basrolde ferhan sensoy ve derya baykal var. derya baykal, televizyonlara dizi film senaryolari hazirlayan ve kocasindan bosanmak uzere olan catherine rolunde, ferhan sensoy ise onun psikiyatristi jacques'i canlandiriyor..

oyun aslinda iki kisilik fakat ferhan sensoy uc renkli kisi daha eklemis senaryoya. bu karakterlerden birisi de rasim oztekin tarafindan canlandirilan parantez.. adeta dekorun bir parcasi olan rasim oztekin, koltukla ayni desende bir takim elbise giymis halde yer yer sahnenin ortasina gelip ac parantez diye soze basliyor, gulduruyor, tabii ki bu detay ferhan sensoya bir kez daha tapmami sagliyor..

oyunla ilgili ozellikle 96 senesinde bana oldukca ilginc gelen bir ayrinti da, sahnenin ustunde bir dev ekran bulunmasi. sahneler arasindaki dis mekan cekimleri yansitiliyor buradan ve ekranda apartmana girip kapiyi calan bir derya baykal gordukten birkac saniye sonra gercek sahnede ferhan sensoy calan kapiyi aciyor.. oyundan once ise tum seffafligiyla kulisi izletiyor ortaoyuncular bu dev ekrandan..
  • bütün televizyon dizileri aptallar içindir. married with children hariç. (genellersem yanlış olacağı için bir dizi belirtmem gerekiyordu, peg bundy'nin hatırına dedim)
  • zamaninda bize interaktif olarak kaktirilan oyun. ferhan sensoy'u pek severim, super saygi duyarim; ama bu oyunun neresi interaktif be ustadim? yoksa cok seneler gecti de benim su an hatirlamadigim interaktif bir oge mi var? bence yok gibi. tamam gibi.
  • ferhan şensoy'un yarattığı, rasim öztekin'in sahneye koyduğu parantez karakteriyle çok apayrı bir yeri olan oyun. parantez iki koltukla aynı desenlerdeki kıyafetiyle sahnede salınır, hatta salınmayı istemezcesine salınırken o kadar tatlı oluyor ki oyunu bir daha seyredesiniz geliyor.
  • aynı zamanda rating listelerinde kesin ilk üçte olan dizilerdir. takriben %60'a denk geliyor zaten. :)
  • popüler kültürün bahçesindeki çiçeklerdir.sıradan insanların ihtiras,sevgi,özlem,heyecan arayışlarının sanal yansımasıdır.
  • çok güzel oyundur, ferhan şensoy, derya baykal, rasim öztekin özellikle "parantez" rolünde alır götürür, o kadar saat nasıl geçer anlaşılmaz, sonraki zamanlarda dvd'den tekrar tekrar tekrar izlenir
    he bu arada (bkz: benvenuto)
hesabın var mı? giriş yap