• ortaoyuncularin promiyerini 1996 yilinda yaptigi bir oyun aptallara guzel gelen televizyon dizileri. aslinda senaryo anca visdei'ye ait ve fakat ferhan sensoyun eli degince cok degiserek ayri bir guzellik boyutu kazanmis..

basrolde ferhan sensoy ve derya baykal var. derya baykal, televizyonlara dizi film senaryolari hazirlayan ve kocasindan bosanmak uzere olan catherine rolunde, ferhan sensoy ise onun psikiyatristi jacques'i canlandiriyor..

oyun aslinda iki kisilik fakat ferhan sensoy uc renkli kisi daha eklemis senaryoya. bu karakterlerden birisi de rasim oztekin tarafindan canlandirilan parantez.. adeta dekorun bir parcasi olan rasim oztekin, koltukla ayni desende bir takim elbise giymis halde yer yer sahnenin ortasina gelip ac parantez diye soze basliyor, gulduruyor, tabii ki bu detay ferhan sensoya bir kez daha tapmami sagliyor..

oyunla ilgili ozellikle 96 senesinde bana oldukca ilginc gelen bir ayrinti da, sahnenin ustunde bir dev ekran bulunmasi. sahneler arasindaki dis mekan cekimleri yansitiliyor buradan ve ekranda apartmana girip kapiyi calan bir derya baykal gordukten birkac saniye sonra gercek sahnede ferhan sensoy calan kapiyi aciyor.. oyundan once ise tum seffafligiyla kulisi izletiyor ortaoyuncular bu dev ekrandan..
  • ferhan şensoy'un bir oyunu. asıl senaryosu anca visdei'ye aittir ferhan şensoy türkçe'ye uyarlamıştır. iyi ki de uyarlamış...

ferhan şensoy, rasim öztekin ve derya baykal oynamaktadırlar.

ferhan şensoy; bir psikiyatristi canlandırmakta.

derya baykal; kocasından boşanacak olan ve aptallara güzel gelen televizyon dizileri yazmakta olan bir kadını oynamaktadır. aynı zamanda işveli, cilveli biri...

rasim öztekin; (bkz: parantez)
    bildiğimiz parantezi oynamakta. arada sırada yaptığı daha doğrusu oyunculara yaptırdığı, oyuncular açısından sinir bozucu ama biz seyirciler tarafından komik olan ekstra sahneleri ile gönüllerde taht kurmakta, oyunculuğunu bir kat daha büyütmektedir.
  • jeneriğinde çalan müzik milord'dur.

cumartesi günü bir daha izledim, ferhan şensoy'un en yakışıklı olduğu oyun bu.
  • aynı zamanda rating listelerinde kesin ilk üçte olan dizilerdir. takriben %60'a denk geliyor zaten. :)
  • --- spoiler ---

geç kalmak, bir yerde olmak istemediğiniz zaman verilen yanıttır.
    yaşamak istemediğiniz zaman yani...
    --- spoiler ---
  • gerçekten çok başarılı bir oyundur. derya baykal ayrı bir güzel, ferhan şensoy ayrı yakışıklı, rasim öztekin ayrı karizmatik ve komiktir. tekrar tekrar izlenilesi oyunlardandır, ki dvd'si birçok kitabevinde (bkz: mephisto) veya ortaoyuncular gişesinde bulunur.
  • özellikle ismine tav olup da seyretmeye gittiğim, fakat içeriği ismi kadar güzel olamayan oyun.*
  • zamaninda bize interaktif olarak kaktirilan oyun. ferhan sensoy'u pek severim, super saygi duyarim; ama bu oyunun neresi interaktif be ustadim? yoksa cok seneler gecti de benim su an hatirlamadigim interaktif bir oge mi var? bence yok gibi. tamam gibi.
  • popüler kültürün bahçesindeki çiçeklerdir.sıradan insanların ihtiras,sevgi,özlem,heyecan arayışlarının sanal yansımasıdır.
hesabın var mı? giriş yap