• ölüm riski.
    bir düşünsene;
    80 km/sa hızla ilerliyorsun, karşı şeritten metrobüs bir anda önünde beliriyor. yapacak hiçbir hamlen yok, kaçamıyorsun. belki de anın bile farkında olamayacaksın, süre o kadar az.

ya da düşünme böyle şeyleri, sür gitsin.
  • en büyük dert trafikteki öküzlerle mecburi muhataplık.
  • abs ışığı yanıyordu, servise verdim. du bakalım ne kadar girecek.

gelen sorular üzerine edit: bu seferlik sadece bakımla geçiştirdik. ama sorun devam ederse kablolar değişecek. internette baktım, kablonun tanesi 600 küsur lira.
  • sileceklerinin çalınması
  • trafikte araba kullanmak dışında her şeyi yapan, araba kullanan insanlar
  • - istanbul'da yaşıyorsan park yeri + trafik
    - trafik sigortası + kasko
    - lastik değişimi
    - oto yıkama
    - mtv
    - tabi ki yakıt

bütün bu olumsuzluklara rağmen insanlar neden hala araba alıyor aklım almıyor. allahtan faizler ve fiyatlar arşa çıktı da artık kimse kolay kolay araba alamıyor.
  • çocuk sahibi olmak gibi bi şey. yakıtı sanayisi yıkatması derken ay geçiyo ne para kalıyo ne huzur zor yani
  • lastik, sigorta, kasko, yakıt ve yaptığı arızalar. küçük bir şehirde yaşayan bekar birisi için lüks bence.
  • 2013 model ford focus var elimde temiz hasarsiz, piyasa değeri 65 bin civarinda.
    2018 icin ödediğim masraflar:

485×2=970 tl mtv
    450 lira yillik bakim
    700 lira zorunlu trafik sigortasi
    1600 lira kasko
    triger kayışı 120 binde degisecek dediler degistirdim serviste degil sanayide 650 lira
    fren balatalarini degistirdim 250 tl
    muyane + plaka değişimi neymis kalin puntoyla yazilmis: 300 tl
    toplam: 4920 tl ortalama pek sehir disina cikmasamda ortalama aylik 250 tl yakit parasi veriyorum.
    balatalar kayış her sene degismez diyorsanız, gecen sene de 4 lastik icin 1200 tl odedim yani araba sahibiyseniz illa her sene bir sey çıkıyor zira tr yolları mayin tarlasi gibi

edit: barakbey uyardı. 2018 model yazmışım 2013 modeldir. teşekkürler.
  • ulan ben kendim doktora gidemiyorum. bunu durmadan muayeneye götürüp getiriyoruz.benzini ,hafif bakımı ağır bakımı yol durumu hepsi ayrı dert.bir evin yediğini yiyor derler ya o misal.bir de evliyseniz deplasmanda yaşıyorsanız ve eşinizin ailesinde hiç kimsenin arabası yoksa vay ki ne vay. bizi şuraya götür buraya götür misali özel şoför muamelesi görürsün.yolda biri makas atar aniden irkilirsin araba sallanır.düzgün kullan şu arabayı derler.gidecekleri yeri bilmezler ama suçlusu o yoldan 40 la geçtiğin için hızlı geçmiş olan sen olursun.her zaman girdiğin yola girersin trafik olur.kilit trafiğe girdin diye söylenirler.al sen kullan ulan ben kötü kullanıyorsam.
hesabın var mı? giriş yap