• tekirdag sahilinde bulunan bir balik restaurant. adamlarda deniz mahsulu harici yiyecek yok, mutfak ege mutfagi, envai cesit sicak otlari var (o ot degil arkadasim bu), asma yapragina balik desen ayri bir tat, 40 cesit meze, say say bitmez. klasik ege-cunda mutfagi iste ama bu istanbul'dakilere benzemiyor, musteri sikme odakli degil en basinda.
  • sahibi/isleteninin bir prensibi var "ben buraya et, kofte, tavuk sokmam arkadas" diyor. "balik yerseniz buyrun gelin, yoksa tekirdag'da kamyonla kofteci var."

eger yolunuz duserse tekirdag sahilinde polis evi cay bahcesinin yani, eski liman karsisi, orduevine gelmeden hemen once sagda. hatta su meshur sidika'yi ve orayi ovenleri goturucem oraya ki meze nedir gorsunler!
  • isme bakınca afilli bir mekan sanılabilir.
    mezesinin lezzetini, rakısının güzelliğini, balığının tazeliğini bilmem de
    sahil yolunun kaldırımında masaları olan bir apartman altı. yanınızdan vön vönn tatilciler geçiyor, araba gürültüsü.
    affedersin ben orada bırak masa kurdurmayı, çay içmem.
  • ben orda cay icmem diyenleri hemen 50 metre ilerisinde yine ayni sekilde sahil yolunda bulunan kervan'da gorebilirsiniz.
  • yediğim en iyi mezelere sahip dükkan. balıkları idare eder.

lokasyon kötü. askeriyenin yanı. önüne arabalar park edince iyice boka sarıyor.

alkol pahalı. balıklar eh. mezeler uygun. iki kişi yine 100 lirayı gözden çıkarın.

bir de yılışık kemancıları var.

aile için kötü, çünkü alkol alan erkek nüfusu fazla oluyor içeride.

ayrıca köfte ve et satılıyor artık.
  • sadece haydarisini yemek için gidilebilir onun dışındaki tüm mezeler a101 ve bimde satılanlarla eş kalitede yalnızca ismi afilli ama bana soracak olursanız arda cunda yerine arda conta olabilir
  • yolum tekirdağa düşerse uğramadan geçmeyeceğim meyhane. zamanında beşiktaş'taki leş meyhanelere kızıp kalkıp 2 saat sonra misafirlerime mükellef bir sofra kurmuşluğum da vardır.

eskiden çok daha iyiydi tabii, #22474886 no'lu entrydeki arkadaşın bahsettiği dönemleri çok daha güzeldi, zamanla taviz vermek zorunda kalmışlar, menüye de isimlerine de eklemişler köfteyi. eski şaşaalı günleri geride kalmış, dün tekrar uğradım, ilk kez sigara yanıklı masa örtüleri ile karşılaştım.

fakat, mezelerde değişen bir şey yok. lezzetinden hiçbir şey kaybetmemiş, muhteşemdi. cami yıkılsa da mihrap yerinde. karides mantısı, levrek sarma, sıcak otu tavsiye ederim. özellikle karides mantısı gibi bir sapkınlığı burası kadar iyi yapan yer görmedim.
hesabın var mı? giriş yap