şükela:  tümü | bugün
 • bugün itibarıyla instagram hesabı üzerinden ekonomik şartlar sebebiyle yayın hayatına son vereceğini duyarsan dergi. piyasada sanat edebiyat alanında onlarca dergi çıktı bunu herkes biliyor zaten ama bu işi hakkı ile yapan kaliteli çok az sayı vardı arka kapak dergi de onlardan biriydi. o kadar üzüldüm ki cidden bu durumu kabullenemiyor ve hazmedemiyorum. çünkü ekonomik krizin sadece manava bakkala benzine yansıdığını sanıyor insanlar sanat, edebiyat alanında yarattığı kaygıyı görmüyor kimse. bu ülke adına çok fazla ümidim kalmadı artık. mahallemiz de yıllardır esnaf olan kişiler yerlerini suriyelilere bırakıyor adım başı açılan dükkanlar avm ler canımı sıkıyor artık. vergisiz, ruhsatsız hiç bir kontrolden geçmeden alınan gıdalardan tutun da elektronik eşyaya kadar her şey. bunların ekonomimize iyi geldiğini düşünenler var hala. günü kurtarmalık yaşıyoruz geleceğimiz ya da çocuklarımızın geleceği şüpheli. düne kadar ensardık bugün yerimiz yok kapasitemiz dolu diyen liderin politikasının acısını bu ülke bi 20 yıl atlatamaz. ülke de sanat adına bir şeyler yapmak isteyen üretmek isteyenlerin elinden tutan yok şu ülkeyi; zerre yararı olmayan yiyeyim içeyim sevişeyim den başka derdi olmayan insanlara peşkeş çektiniz. umarım huzurla uyuyorsunuzdur.

  buradan
 • yayıncılığımız adına üzücü olay. arka kapak kalburüstü dergilerden biriydi. baskısıyla ve yazılarıyla kaliteli olmaya çalışırdı. ilk zamanları çok daha güzeldi fakat dergiciliğimizin evrildiği şu noktada kendine yer bulabilmek için çeşitli değişikliklere gitmek zorunda kaldılar. ne yazık ki ülkenin ekonomik durumu böyle bir derginin ellerinden kayıp gitmemize sebep oldu. her sayısına arşivlik diyemesem de içerisinde okunmaya değer yazılar bulmak her zaman güzel oluyordu.

  arka kapak gibi nicesi kepenklerini kapatacakken abuk sabuk poster verip liselileri tuzağına çeken, daire içine aldıkları aforizmalarla edebiyat yaptığını zanneden dergiler satmaya devam edecekler. üzücü olan da bu.

  umarım işler düzeldikten sonra tekrar piyasaya dönerler.
 • bugün twitterdan öğrendiğim ve üzüldüğüm haber. kaliteli bir dergiydi kitap yazar tanıtımları gayet başarılıydı. her sayısını alamadım buna da üzülüyorum ayrıca .
 • hakkında girilen girdi ekşi'nin kalitesini gösteren muazzam bir detaydır. arka kapak düzenli takip ettiğim iki dergiden biriydi. kapak dosyaları her zaman özenle hazırlanır ve en önemli siyasi olarak herhangi bir yere ait değildi. diğer dergi mi? magma'yı takip ediyorum, özellikle rusya sayısı harikaydı.
 • bu ülkede güzel şeyler çok yaşamıyor.
 • onca sözde edebiyat dergisinin arasında okunabilir birkaç dergiden biriydi. emeği geçenlere teşekkürler!