• sadece benim hissettiğimi sanmıyorum. bu akşam milli takımımız euro 2020 turnuvası ilk maçına çıkacak. rakip italya. maçın başlamasına saatler kalmış ama inanın gram heyacan, merak hisstemiyorum. ben ki futbol hastası, üç büyük takımın haricindeki maçları bile izleyen, keyif alan biri olarak söylüyorum. çokta politik biri değilim de aslında.
    ama memleketin son haline baktıkça, güzel memleketimin son haline baktıkça içim acıyor. maç izleyesim gelmiyor. koca ülke artık bir sınır içinde yaşayan insan topluluğu oldu sanki. çok üzgünüm çok.
    sahi, ne olacak bu memleketin hali?
    edit: uwww. bende bir hareketlenme oldu baby.
  • milli maci gectim. suyasetin kirlettigi futboldan sogudum artik
  • zerre heyecan yok
  • nedeni futbolun sadece futbol olmaması, spor baronları, siyaset, iş insanı ve leş yayıncı kuruluşlar arasında dönen rant olan durum. siz takılın kendi kendinize.
  • 2016 avrupa şampiyonasında geçerli olan durumdu. bugün şenol güneş'le birlikte gerçekten heyecan veren genç bir milli takim var, heyecanlanılmıyorsa futbolla ilişiği yoktur o kişinin, survivor ünlüler gönüllüler eleme heyecanına alabiliriz kendilerini.

edit: entryde fatih terim'le alakalı bir şey yazmamasına rağmen gsliler üşüştü mesaj kutuma, fanatik kardeşlerim yine terim dönemi 2008 yılında tüm türkiye nasıl kenetlenip heyecanlandıysak, 2016 yılında kimsenin bir beklentisi de heyecanı da yoktu, bu bir durum tespiti. kişilerle alakalı bir yorum içermiyor, neden bu kadar kudurdunuz anlamadım?
  • görüyorum ve arttırıyorum. sadece milli maç değil genel olarak futbol heyecanlandırmıyor artık. eskiden sadece tuttuğum takımın değil rakip takımın maçlarını bile kaçırmazdım. puan kaybetmelerini falan beklerdim. son birkaç senede ülkenin durumu o kadar moral bozucu ki galatasarayın kazandığı son 2 şampiyona bile adamakıllı sevinemedim.
  • futbol da bu ortamda temiz kalamazdı. ligdeki pisliklerden dolayı futbol izlemeye uzak kaldık. sonuçları takip eder olduk. e haliyle bu olay milli takım maçlarına da yanısıdı.

daha ne maçı olduğunu bilmiyorum. euro 2022’ye katılış maçı mı, grup maçı mı? puan maçı mı eleme maçı mı, akşam vakti gelince bakarım.
  • zerre umrumda değil, kaldı ki kulüp üyeliğine tonla para verdik zamanında,

ama gelinen noktada italya yı bile burdan öğreniyorum,

ülkenin geneli bu durumda,

hem futbol kalmadı, hem insanların çok ciddi birincil odak sorunları var, 3 - 5 genç milyonlar cukkalayıp mağlup olunca ona da mı biz üzülelim aq
  • katılmadığım hede. uzun zamandır milli takım için bu kadar heyecanlı olmamıştım.
  • (bkz: #124436674)

tam desteklememe de demeyelim aslında akşam maçı izlerken yine heyecanlanacağım muhtemelen ama eskisi kadar kuvvetli bağ olmaması durumu var, sebebi de artık milli takımın bile siyasi malzeme olarak kullanılması.

cumhurbaşkanı maçı izlemek için italya'ya gitmiş, olur da akşam kazanırsak, maç sonu keyifle yorum dinlemek istediğinizde ya da herhangi başka bir haber kanalını açtığınızda göreceğimiz tek şey cumhurbaşkanının soyunma odasına inmesi, oyuncuları tebrik etmesi, ülkemizi kutlaması, onun verdiği mesajlar, yok şenol güneş'e ne dedi, oyuncularla nasıl şakalaştı, yani göreceğimiz olay bu.

bu milli takımın da önüne geçiyor, son kazanılan maçları hatırlayın, bir anda tek konuşulan cumhurbaşkanın tebrik telefonu oluyor, bu kadar içine girmeye gerek var mı? hadi girdin, her ülkenin başındaki insanlar sonuçta maçı da izliyor, milli takımlarını da destekliyor ama kazanılan maç sonrası oyuncuları tebrik etti diye tüm kanallarında son dakika haberi girilip, tekrar tekrar tebrik konuşması gösteriliyor mu?

işte bu beni milli takıma tam bağlayamama sebebi, eskiden böyle değildi, bu kadar değildi, umarım milli takım başarılı oldukça daha çok siyasi malzeme olarak kullanılmaz ve tüm ülkede birleştirici etki yapar.
hesabın var mı? giriş yap