• henüz satılmamış olması şaşırtıcıdır. gözden mi kaçmıştır acaba?
  • bence dolar, zarar, kredi falan hikaye. malum şahıs bu ülkeden nefret ediyor. midesi bulanıyor. tek sevdiği içinden geldiği arap milliyetçiliği. vatanı son taşınmazına kadar arap ülkelerine peşkeş çekmek için elinden geleni yapıyor. çünklü iğreniyor türkiye isminden, türk isminden. arap kardeşleri için her şeyi yapar.
  • 80 milyon tl. aselsan’ın özeleştirilmesi için bahane olamaz çünkü bunun için hiçbir bahaneye ihtiyaçları yok. “satıyoruz” der ve satarlar. bu da, aselsan intiharları bilinmezliğinden yola çıkarak ifade etmek gerekirse savunma sanayiinin topyekün intiharı anlamına gelir.
  • saçma sapan bir iddiadır.

belki de ben saçmalıyorumdur. bilemedim şimdi.
  • aselsan’ın 2019 karı 3,3 milyar tl, 80 milyonluk zararın da bu karın içinde olduğu düşünülürse bu sebeple satılacak olması hiç mantıklı değildir. halka açık şirketlerde bu şekilde haber yapmanın bir karşılığı olmalıdır.
  • özelleştirmeden kasıt nedir anlamadım. aselsan bir kamu kurumu veya varlık fonu şirketi değildir. örnek; mkek özelleştirilebilir çünkü kamu kurumu. ancak aselsan'ın resmi sitesine baktığınızda %75 civarı tskgv, %25 civarı bist görünüyor. bu durumda özelleştirme nasıl olacak? vakıf veya bist elindeki hisseleri satabilir. fakat bu durumun özelleştirme idaresi ile alakası nedir?

yani saçma sapan iddialar ekşisözlük gündemine giriyor deli oluyorum.

ayrıca bir şirketin kendine finansal kaynak yaratmak için yatırımcı bulması kötü bir şey değildir. hele hele bu yurt dışı bir kaynakla sağlanırsa tadına doyum olmaz. yani 2020 yılına geldik artık aşalım böyle durumları.
  • eee size dedik. dün fabrikasını satan adam, bugün ordusunu, yarın da..

(bkz: svihs) *

edit: gg editi.
  • asiri sacma iddiadir. aselsan'in en son acikladigi bilancoya bakarsaniz gorursunuz. adam kamuoyunu yoklamak icin yazmis veya iskembeden sallamis heralde.
  • satılmaz devir hakkı verilir. eskiden kurumlar para ediyordu en azından, şimdi içi o kadar boş ki beleş veriyorlar.
    (bkz: tank palet fabrikası satılmıyor devrediliyor)
  • birileri ısrar etti diye, milletinin dökülen kanlarıyla ayakta tutulan bir firmanın, zararına satış yapması vatana ihanettir. satmayı varın siz düşünün nedir.
hesabın var mı? giriş yap