• hadi ben ateist oldum denmez genelde. olduktan sonra farkedersin. ben de öyle olmuştu en azından...
  • ülkede yaşayan dinci kesimlerin yaptığı ''din sömürülerini'' gördükçe olandır.
    sorarsın ''ama allah böyle buyurdu'' derler.
    başkasına sorarsın ''herkes kendi hesabını verecek'' der.

hacılar hocalar cami-kuran kursu diye yardım toplar. ama kahvaltılarından bal-kaymak-börek-çörek eksik olmaz.
    altlarında lüks araba...
    ben otobüsle giderken, kahvaltıda simit-çay yerken onlar ohh mis.
  • 18 yaşında banyoda gusül abdesti alırken " ben ne yapıyorum ya? " şeklinde gelen aydınlanma sonrası verilen karar.

(bkz: toplu iğne başı kadar bile kuru yer kalmamalı)
  • ateist olmaya karar verme değil ateist olduğunu kabul etmek ne değişti yaşantımda hiç bir şey sadece yalan söylemiyorum artık hiç bir kimseye iç huzura erişiyor insan herkese karşı dürüst olunca rahatlıyorsun yükünden kurtuluyorsun ve özgürleşiyorsun yaşamaktan tad alıyorsun çünkü başka bir yaşam yok her anın kıymetli olduğunu fark ediyorsun.
  • dinimizce 13 yaşındaki kızlar evlenebilir lafınının duyulduğu andır.
  • hatadır ve hata ateist olmakta değil, buna karar vermektedir. önce karar verilip sonra bu karara uygun okumalar yapmak, buna uygun tavırlar benimsemek bizde yaygın bir hatadır. tüm ideolojiler için de geçerli bu.

bu tip konumlara karar verilmez. sorgulamalarınız sonucunda nerede konumlandığınızı tanımlarsınız sadece.
  • noel babaya da inanmayı bıraktığım ana tekabül etmektedir.
  • (bkz: juliette)
    (bkz: marquis de sade)
  • dindar bir cevrede yetisiyor iseniz. bu sikinti hep bende mi arkadaş, ya bu dinde sikinti varsa dedigin an. ondan sonra kahkahalar eşliğinde devam eder. biraz da asabiyet oluyor tabi bu kadar kolay kandigin için(elinde değil aslinda ama...)

house m.d demiş biri onu eklemek lazim. tnt de gördüğüm an hissettiklerimi anlatmaya kelimeler yetmez. sirf aldatabilmek icin evlenirim diyenler gibi bende sirf house m.d için ateist olabilirmisim. + true detective
  • alamut adlı kitabın bitirildiği an.
hesabın var mı? giriş yap