• umarım avatar the last airbender'ın yakaladığı o havayı ve atmosferi aynı şekilde devam ettirebilir. çünkü avatar için anime maceramın başlangıcı diyebilirim*.

sözü geçen anti-bükücülerin şefinin de azula'nın torunu olmasını çok isterim bir de. büyükannesi gibi psikopat, büyükannesi gibi mükemmeliyetçi. bu sayede avatar'dan öcümüzü bir şekilde almış olabiliriz*.
    --- spoiler ---

sağolsunlar hepimizin merak ettiği soruya daha şimdiden cevap vermiş oldular. katara-aang birlikteliğinen olacak çocukların su bükücü mü yoksa hava bükücü mü olacağını tartışıp duruyorduk kendi aramızda. öğrendik ki içlerinden** en az bir tanesi hava bükücüymüş**.

--- spoiler ---
  • m. night shyamalan'dan saklanması gereken çizgi filmdir. mümkünse kimse adama haber vermesin.
  • kadından avatar olur mu tartışması yapanlar seriyi dikkatlice izlememiş olanlardır zira en bilinen avatarlardan kyoshi kadındır.
  • şimdi ben bu devam serisini duyduğumdan beri inanılmaz heyecanlı ve umutluy-d?-um, hala da öleyim gerçi ama şu haberle allak bullak oldum biraz: " blaa blaa falan fıstık .. and is expected to run for 12 episodes from november 2011." ?!!?! oniki episods ??! november onbir ?!!? yaapmayın kardeşim, yapmayın anam babam, kaç aydır haberini duyduğumdan beri yüreğim pır pır, 2011 i bekliyorum delicesine ben, sanki girdiğimiz dakka anında yayınlanmaya başlıycakmış gibi! taze taze de yeniden izlemişim zaten avatar'ımı, dolmuşum taşmışım heyecanla, sonra bi bakıyorum neymiş? gele gele bi 12 episodluk mini seriyle geliyomuşunuz, hem de ne 2011 i, tee 2011 in sonunda geliyomuşunuz. ya bu seri biteli ne kadar oldu, araya koskoca yüz karası bi film bile sığdı - bi de o filmin ne menem bi rezalet olduunu gözümüzle görene kadar beslediğimiz saf umutlarla dolu koca bi dönem de var öncesinde, şimdi hem üstüne bi sene daha bekliciiz hem de ağzımıza bal çalar gibi sadece 12 episod izliciiz. yani işin kötüsü bunun devamında okuduum haberler de o kadar umut verici ki, resmen ağzım sulanıyo kalp atışım hızlanıyo mesela bi müziklerin, bi dövüş koreografilerinin aynı ekipten çıkıcağını duyunca.
    ha bi de filmi izlemeden önce okuduum bazı yorumlarla oluşturduum bi beklentim vardı; filmin daha karanlık bi yapıda olacağı söyleniyodu - tabi fragmanını izleyene kadar bunun bildiimiz odunluk manasına geldiini anlamamıştım. serinin en sevdiim şeylerinden biri kendine has sense of humour u olsa da, böyle epik bi hikaye daha karanlık bi bakış açısıyla da ne kadar lezzetli olur diye düşünmüştüm. şimdi kelime cımbızlayıp hayaller dünyasına dalmak çok mantıklı olmayabilir ama bir de şöyle bir şey var: "the show is expected to be darker and more mature than the original show; however, the creators are not attempting to target a new audience, intending to balance mature themes with a sense of fun and adventure." hem daha karanlık ve olgun tarzda olacak ama hem de biz o özündeki mizah olayını ayarlıcaz diyo yani. ben de öle güveniyorum ki adamlara, onlar ayarlıcaz diyosa ayarlarlar abi diye düşünüyorum.
    bi de ayrıca şu republic city ve anti-benders olayı var. orjinal seride gördüğümüz en büyük teknoloji sokka tepesine kapak yapmayı akıl edene kadar doru dürüst uçamayan uçan balondu, bu mini seride ise söylenene göre dört ulusun da bir arada yaşadığı, steampunk tarzı teknolojinin kullanıldığı bi metropolde odaklanıcak hikaye. olay da anti-benderlar la benderlar arasında geçicek, tahminimce tam iyi-kötü diye ayıramayacağımız iki taraf arasında. ayrıca hem bu 'steampunk-type technology' lafını, hem de 'anti-benderlar neyle savaşcak o zaman? heralde teknolojiyle?' sorusunun cevabını düşününce ortaya 'technology vs. nature' gibi bi resim çıkıyo benim gözümde (tam olarak öyle olmasa da doğal elementleri kullananlarla teknolojiyi kullananlar en azından) ki, ayrıca buna ateşiyle toprağıyla bütün benderların aynı tarafta olmasını da katalım, bu da bu minni minni seriyi baya süper bi hale getiriyo bence. şu korra hakkında ne okusam etsem beni daha da umutlandırıyo ya, ben ona yanıyorum. 12 bölümde de neyi anlatıp neyi bitirecekler hakkaten merak ediyorum.

not olaraktan: bunları tamamen avatar wikiden okuduklarıma dayanarak yazmışımdır, alıntılar da ordandır, daha başka ayrıntı ve çeşit çeşit bilgiler de yine orda bulunabilir.
  • --- aslında olmayan spoiler ---

avatar the last airbender da cevaplanmamış sorular muhtemelen bu seride cevaplanacak.* * * en son the last airbender için mükemmel olacak demiştim*, dünyanın en boktan filmi olmaya aday bir şey yaptılar. ama bu anime gerçekten güzel olacak gibi geliyor. umarım bu sefer yanılmam. du bakalım.

o değil de, aang öldü tamam anladık. appa da mı öldü lan? o güzelim şirin yaratık ölmemeli. bunu benim çocuk ruhuma yapmayın.

--- aslında olmayan spoiler ---

büdüt: 2011 de başlayacakmış. yukarda okuduklarınız benim direk götümden uydurduğum şeylerdir*. çok da ciddiye almayınız.
    düdüt: ee 2011 bitti nerde amına koyayım benim avatarım?
  • ilk iki görüntüsü yayınlanan ve seslendirme kadrosu duyurulan çizgi dizi.

oyun, dizi ve sinema dünyasından tanıdık isimler mevcut kadroda. ayrıca kasım 2011 olarak belirlenen yayın tarihi 2012'nin ortalarına kadar sarkabilirmiş. görüntüler ve kadro bilgilerine ulaşmak için;

http://www.dizboyudizi.com/…lk-goruntu-ve-bilgiler/
  • bu seride aang'in çocuğu tenzin'le de karşılaşacakmışız iyi güzel hoş da anasının kim olduğunun belirtilmemesi ilginç tabii. biz "katara'dır canım" diye düşünürken ortaya karışık bir ilişki çıkar mı? sanmıyorum. sonuçta izleyici kitlenin yaş ortalamasını hala 12 olarak hesap ediyorlar sanırım. en güzel analizi ise bir forumda okudum aynen aktarıyorum:

"so, let's recap. an animated sequel to avatar: the last airbender? check. involvement of the original creators? check. steampunk setting? check. m. night shyamalan is nowhere near this? big check. this sounds excellent, and i'm sure that i'm not the only avatar fan who's really looking forward to 2011."

not: ayrıca sene olmuş 2011 hala bekletiyorlar!
  • yarın comic-con'da first look paneli varmış ve söylenilenlere göre ilk teaserı da görücüye çıkabilirmiş. yayın tarihi 2012 ortası olarak belirtiliyor. yarından sonra daha net görüntüler ve cevaplar elde edeceğiz sanırım. heyecan var mı gençler*? (bkz: swh)
  • filminden hiç ümitli degildim keşke bitirdikleri yerde bıraksalar da avatarı güzel hatırlasam diyordum ama hasret yine ağır bastı ne kadar kötü olursa olsun sabırsızlıkla izleyeceğim çizgi dizi.
  • the last airbender'ı 4. kez izlemeye başladığım şu günlerde, beni benden alandır. kasımda bana doğum günü hediyesi olacaktır.

shyamalan'dan uzak tutulsun. mümkünse söylenmesin. sorarsa "ne korra'sı amına goyim ya.." densin. bilmesin dayanamam. deplasmanda deyin. uzaklarda deyin. söylemeyin.
hesabın var mı? giriş yap