neptun savascisi

  • 5707
  • 31
  • 3
  • 0
  • 5 gün önce

bir galibiyeti tecavüz olarak nitelendirmek

futbol maçı eğlence içindir, iki takım da kendi rızasıyla oradadır. maç yaparlar, biri yenilir biri kazanır ya da ikisi de berabere kalır. maçın kalitesi de önemlidir, bazı maçlar aşırı sıkıcıdır bazısı da bu maç gibi eğlencelidir, izleyenini coşturur.

ancak böyle maçları tecavüzle eşleştirmek niyedir? tecavüz bir insanın ruhsal ve bedensel bütünlüğüne karşı gerçekleştirilen bir saldırıdır. eğlenceli bir yanı da olmadığı gibi hastalıklı bir eylemdir. bunun feminizmle bilmem neyle ilgisi yok. bir insan beyninde bazı kavramları örgütler. siz eğlenceli bir maçı tecavüz kelimesiyle yan yana örgütlüyorsanız bu sizin hastalıklı zihninizin bir ürünüdür. tecavüz eğlenceli bir şey değildir. insanın ruhunda onulmaz yaralar açar. "oooo koyduk mu, tecavüz resmen tecavüz..." diye nasıl coşabiliyorsunuz? bir insan izlediği şeyi 'tecavüz'le özdeşleştirip hala ondan nasıl zevk alabilir? alt tarafı bir maçı cinsellikle, cinsel saldırıyla eşleştirmek primitif bir canlının yapabileceği bir şeydir. freud'u haklı çıkarmayın rica ediciğim, tek güdünüz libido ve saldırganlıktan başka bir şey olsun. daha entelektüel canlılar olabilirsiniz.

ayrıca tecavüz yalnızca kadınlara olmuyor, böyle düşünüp feministlere saldıranların bile zihinleri içler acısı gerçekten de. hayvana, bebeğe, küçük çocuklara, yaşlılara, zihinsel engellilere, erkeklere de tecavüz ediliyor ve en az kadınlara karşı gerçekleştirilen tecavüzler kadar bu hayatın acı bir gerçeği.

devamını okuyayım »
09.07.2014 01:45