340 entry daha
  • resmî gazetede bugün yayımlanan yönetmeliğe göre baroya kayıtlı ve 15 yıl üzeri kıdeme sahip avukatlar yeşil pasaport alabilecek, hayırlı olsun; ancak avukatlık mesleğinin diğer önemli sorunları da bu kadar hızlı bir şekilde hallolur, umarım.
  • üst edit: mecburi anket (çoklu seçim yapılabilir).sandığı koyduk milletin önüne. kefenimizi giyip çıktık biz bu yola.

üst edit 2:milletimiz yüzde 33 gibi ezici bir çoğunlukla gereken cevabı sandıkta vermiştir. neyse ben balkon konuşmasını hazırlıyorum beni rahatsız etmeyin. özellikle avukatlar. yarın debede gereken açıklamaları yapacağız. milletimiz müsterih olsun. tabi gece yarısı sandıklarda bir katakulli olmazsa.

avukatlara neden yeşil pasaport veriliyor? kanadadan velayet davası alıyorlar da gidemiyorlar mı yoksa? çok gereksiz bence. yarın bütün meslek grupları talep edecek. ben boşuna mı derece derece yükselip hakettim bu zıkkımı. olmaz olamaz kabul edilemez bir durum. neden fırıncılar değil de avukatlar?
    edit:mesaj kutumu yeşillendiren avukatlar. la oğlum siz nasıl avukat oldunuz. bir ikisi hariç geri kalan alayı kendini savunmaktan aciz. siz nasıl milleti savunacaksınız anlamadım ki. kamu hizmeti sayılıyormuş da anayasanın zırt maddesinin f bendine göre söylemiş de. ben de diyorum ki özelde çalışan doktorun mühendisin ne eksiği var sizden. x mühendisi de devletin yolunu yapıyor. 15 senede hizmeti var. o niye alamıyor.
  • ticaret yapan sanayici, büyük işletme sahibi vs gibi gerçekten ekonomiye katkıda bulunmak için işler yapacak kişiler dururken, avukatlara verilmesi saçma sapan bir şey, asla ama asla hak etmiyorlar. umarım vermezler.
  • avukatların da derece yükseltip (15 yıl) alacağı zıkkımdır.

aq ülkesinde avukata su verene laf eden bir kitle var. umarım kaynananız fetöcü diye ihbar eder de düşersiniz avukatların kucağına.

güzel olay.

ekleme: avukatlıkta çözülmesi gereken sorunlar sırasında ilk 20’ye giremez bu mevzu, o da ayrı konu.

ekleme 2: gelen mesajlara binaen; afedersiniz de koyayım yeşil pasaporta. zaten ortalama bir avukata birleşik krallık da, abd de, avrupa birliği de vize veriyor. hatta salı günü londra'dan el sallayacağım siz avukat düşmanlarına. her tartışmayı tek haneli iq düzlemine çekmeye bayılıyorsunuz... avukat arkadaşlar da bu millete laf anlatmaya çalışıyor. allah sabır versin.
  • ozel avukatlara veriliyorsa sacmalik. herkese verilsin o zaman. muhendisin sucu ne? hele hele savunmada calisan mubendisin iscinin sucu ne? hem yari devlet calisiyor adamlar hem de bir baro avukati kadar haklari yok.

edit. bir baro avukati ozel avukat gibi terimlere takilmis birtakim arkadaslar. ozel avukattan kastim kendi burosu olan. devlet kurumunda calisan degil ki zaten devlet memuru olunca hakli olarak aliyorlar.

ek edit. gelenkutusundan da sevgili avukatlarimizin kalitesini goruyoruz. allah dusurmesin elinize.
  • https://www.memurlar.net/…t-icin-kanun-teklifi.html

mali müşavirler bunun için yasa teklifini avukatlardan aylar önce verdi.

ancak gelin görün ki siyasi sebepler, birileri alkışlarken ellerini çatlatsın diye avukatlara öncelikli verildi. zaten artık bir kıymeti de kalmadı. muhtemelen ab yeşil pasaportu tanımayacak bir müddet sonra.

evet bence mali müşavirler bunu daha çok hakediyor. şirketlerle devlet arasında bir 'sorumlu' sıfatıyla doğrudan köprü olan bir meslek grubu. mali müşavirlere yeşil pasaport verilmesi aslında olması gerekendir.
  • memurlara 10 sene civarında veriliyor, avukatlara 15, sicili temiz vatandaşlara da 20 senede verilsin.yemişim ab'nin vize uygulamalarını, del geç.sonra yeşil pasaportun bütün ayrıcalıkları kaldırılınca bu sefer mor pasaport yaparız.siz kime şekil yapıyosunuz olum?
  • yeşil pasaport hakkının dandik memurlara verilmesindense avukatlara verilmesi tabii ki daha mantıklıdır. ancak yine de avukatların pasaport ya da vize ile ilgili yaşadıkları ciddi bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. avukatlardan çok daha önce böyle bir hakka kavuşması gereken meslek grupları var.
  • özel hukuk bürolarında çalışan avukatları hariç tutarsanız mantıklı. kamuda çalışan diğer memurlar alabiliyorken kamuda çalışan avukatlar da alabilir tabi ki.
    birileri yazmış avukatlar yurt dışına iş için mi gidiyor diye. öğretmenlere, polis memurlarına da bu hak veriliyor. bu meslekler de yurt dışına iş için gitmiyolar.
    ama özel hukuk bürosu açanlar da faydalanırsa tüm ülkeye yeşil pasaport dağımanız gerekir. haksızlık oluşturur bu durum.

edit: kamuda çalışan avukatlar zaten belirli bir yıl sonunda alıyorlarmış. çok fazla mesaj geldiği için editleme ihtiyacı duydum. mesaj atıp bilgilendiren arkadaşlara teşekkür ederim.
  • yakında memleketin yeşil pasaportuna da vize koymaya başlayacaklarına delalet eden karardır.
279 entry daha
hesabın var mı? giriş yap