• çok kötü bir uygulama. satın aldım pişmanım. almayın.
  • kindle ve e-kitap manyağı biri tarafından yazılan uygulama.
  • çok faydalı bir uygulamaya benziyor. maalesef win8 phone'a sahip olmadığım için deneyemedim. fakat kitap namına olan her girişim ticari amaçla olup olmadığı fark etmeksizin değerlidir bence. uygulamanın web wersiyonu için 1000kitap'a bakabilirsiniz. uygulamayı yazan yazarı 1000kitap'tan da tanıyor ve takip ediyorum. anladığım kadarıyla çok ciddi bir kitap okuyucusu. 200'den fazla kitap okumuş bir yazar. ve okuduğu neredeyse her kitabı uzun uzun yorumlayıp puanlıyor. bence kendisi bu kadar iyi bir okur olduğu için bu uygulamayı geliştirmiş. yani ihtiyaç neticesinde ortaya çıkmış bir uygulama. kendisinin hem iyi bir okur hem de geliştirici olması uygulamanın geleceği ve geliştirilmesi açısından çok önemli. bir kere basir bir hevesle yazılıp para kazanamayınca bitecek bir proje değil. kendisiyle konuşmadım ama eminim ki sırf kendi kullanımı için bile olsa hep geliştirecektir. umarım uygulama güzeldir ve hak ettiği değere kavuşur. son olarak kullanın kullandırtın derim. yazara da tavsiyem varsa bilgisi piyasanın yüzde 80'ninden fazlasını elinde tutan android geliştiricilğine yönelsin. böyle bir uygulamanın google play'de ön plana çıkmaması imkansız bence. gerçi android'de doğal olarak rakip de çok ama kullanıcı sayısına oranlarsak gene de ön plana çıkma ihtimali yüksektir.
  • windows phone 8 ve üstü işletim sistemi için yazdığım bir kitaplık programı.

aşağıda özellikleri belirtilen bu programla artık herkes kendi kitaplığını, kendi goodreads'ini oluşturabilir.

- kitaplar için kategori ekleme
    - yazar ekleme
    - yazarı birden fazla kategori içerisine dahil edebilme
    - kitap ekleme
    - kategori, yazar ve kitap bilgilerini düzenleyebilme
    - kitaba yayın evi, sayfa sayısı, yorum ekleme
    - kitabı puanlama
    - tutulan bilgileri onedrive üzerinde yedekleme
    - herhangi bir kitap hakkındaki bilgiyi sms, e-mail, sosyal medya (facebook, twitter vs.) üzerinden paylaşabilme (windows phone'da ilk ve tek)
    - detaylı sıralama, font ailesi, font boyutu seçenekleri
    - yazar adı, kategori adı, yayınevi adı, kitap adı ve kitap hakkındaki yorumlar üzerinden sorgulama imkanı
    - çoklu dil desteği (ingilizce, türkçe, almanca, rusça, arapça, farsça)

ve bu tür bir programda olabilecek bütün özellikler bu programda. kitap kurtlarının vazgeçilmezi olacak.

http://www.windowsphone.com/…43e4-a84f-c377d4d0751f
    adresinde ikamet eden bu uygulama ücretli, 1.99 tl

not: desteklerinizi beklerim millet, en azından tanıtım konusunda
    not 2: uygulamayı kuran arkadaşlar görüş ve önerilerini değerlendirme kısmına yazıp, puanlama yaparsa çok sevinirim
  • üzerinde çeşitli güncellemeler yaptığım windows phone uygulaması

- istatistik bölümü eklendi
    - toplamda kaç kitap okundu
    - en çok hangi kategori, hangi yayınevi veya hangi yazar okundu.
    - günlük ortalama okunan kitap ve sayfa sayısı (vs.)
    - bazı hatalar giderildi ve geliştirmeler yapıldı.
    - çoklu dil desteği kapsamında
    - japonca
    - italyanca
    - fransızca dillerine tam destek sağlandı

• aşağıda belirtilen güncellemeleri yaptığım windows phone uygulaması

- kitap puanlaması artık 5 yerine 10 üzerinden yapılabilir (9/10 gibi)
    - kitap puanlamasındaki bazı sıkıntılar giderildi
    - bazı performans iyileştirmeleri yapıldı
    - yazara ait kitaplar görüntülenirken kitaba verilen puan ile birlikte görüntülenebiliyor (doğu ekspresinde cinayet (9/10) gibi)
    - yazara ait kitaplar sıralanırken verilen puanlara göre artan ve azalan sıralama özelliği getirildi
    - yeni istatistikler eklendi
    - en iyi puan verilen kitap
    - en kötü puan verilen kitap

bu arada 30 günlük tam fonksiyonel sürüm ücretsiz olarak indirilebiliyor.

sizlerden ricam programı kullanarak görüşlerinizi, değerlendirmeler kısmına yazmanız ve programı oylamanız
    saygılar sevgiler
  • üzerinde çeşitli güncellemeler yaptığım windows phone uygulaması

- tüm notları onedrive içerisinde tek bir dosyada eşzamanlayabilmek (yedek alınırken kolaylık olması açısından, daha hızlı yedekliyor bu şekilde)
    - arka plan renk ve resim ayarlarını tek bir seferde sıfırlayabilmek
    - bazı hata giderimleri (özellikle arama ve eşzamanlama mekanizmalarında)
    - windows phone açık ve koyu tema üzerinde görsellik açısından hataların giderilmesi
    - uygulamanın boyutunun düşürülmesi
    - performans artırımı
    - çince dil desteği

hesabın var mı? giriş yap