şükela:  tümü | bugün
 • dünyanın en iyi fm oyuncusudur.
  http://i.imgur.com/xbisfob.png

  (bkz: #40508556)
 • 22 aralık 2016 ışid’in 2 askerimizi şehit etmesi başlığına konu iki türk askerinden biri olan sefer taş'ın babasıdır. kendisi, oğlundan haber alamadığı için gaiplik davası açmıştır. aşağıdaki cümlelerin sahibidir:

  --- spoiler ---
  “perişan haldeyiz, kimse bize ulaşmadı”
  --- spoiler ---

  --- spoiler ---
  “bugüne kadar yetkililer bana net bir şey söylemedi. yakılma videosunun ardından da bana açıklama yapılmadı. sadece bekle diyorlar. genelkurmay’a, savunma bakanlığı’na ve kara kuvvetleri komutanlığı’na defalarca dilekçe yazdım. fakat hiçbiri bana geri dönmedi.”
  --- spoiler ---

  --- spoiler ---
  “çocuğumun hayatta olup olmadığına ilişkin dava açtık. davanın sonucu pazartesi belli olacak. hâkim bana dosyanın kapatılacağını ve oğluma şehitlik verileceği söyledi.”
  --- spoiler ---

  --- spoiler ---
  “insanın evladının yakılma görüntülerinin çıkması nasıl ifade edilebilir ki. bir babanın durumu nasıl olabilir. benim devlet yetkililerinden ricam şu. çocuğuma ilişkin bir açıklama yapsınlar. eğer şehit olmuşsa ben de şehit oldu diyeyim. tek isteğim bu. ama eğer sağ ise bana bu mutlu haberi versinler. bana açıklama yapmak zorundalar. oğlumun akıbetini öğrenmek benim hakkım.”
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  “bu devlet için gerekiyorsa bizde can vermeye hazır durumdayız” diyen baba taş, “4 tane oğlum daha var, bu vatana feda etmekten hiçbir zaman çekinmiyorum. 25 ay 18 gündür haber alamıyorduk. 2 gün önce, cumartesi günü oğlumun şehit olduğu haberini bize verdiler” şeklinde konuştu.

  --- spoiler ---

  --- spoiler ---

  gaiplik davası açtığını ve mahkemeye gerek kalmadığını belirten baba taş, “bugün mahkeme sonucu açıklanacaktı ama mahkemeye gerek kalmadı. cumartesi günü zaten şehitlik haberini verdiler. ığdır valimiz, aralık ilçe kaymakamımız, garnizon ve alay komutanımız bugün buradaydılar. cenaze namazı kılındı, taziyede bulunup başsağlığı dileyerek gittiler” ifadelerini kullandı.

  anne senem taş ise, oğlunun şehitlik mertebesine ulaştığını belirterek, “evet doğrudur oğluma şehitlik ünvanı verildi. vatan sağ olsun” dedi

  --- spoiler ---

  yıllar sonra ulusal basında bu şekilde haber olmuş şehit babasıdır. metanetlidir.

  yalnız bıraktık kendisini, sesini sesimizi duyuramadık. hakkını helal etsin.