• iki telefona da aptal aptal bakilmasini, ikisinin de acilmamasini gerektiren durum. genelde ilk tepki boyle oluyo cunku. dolayisiyle caldiranlardan biri cayip , kapatiyo. herkes mutlu oluyo.
  • iki kulaga dayanan telefon ile kısmen çözülebilinen ancak diyalogların karı$masına yol açabilen olay. "bir ona bir buna" ya da "beklemeye alayı seni-ben seni daha sonra ararım" $eklinde çözümlemelerle ünlüdür.
  • önce ev telefonunu bakılır zira o önce cevaplanmazsa ve siz yetişemeden kapanırsa içiniz içinizi yer acaba kim aramıştı diye durur beklersiniz bi daha aramasını ama cep telefonunda zaten kimin aradığı görülecek ve istediğiniz zaman tekrar arama imkanınız olacaktır...
  • cep çalar açılır alo denir aynı anda ev telefonu çalar onada alo denir fakat cep telefonu diğer kulaktadır ev telefonundakine 5 dakika sonra ararmısın denir fakat cep telefonundakide bunu duyar ve iki tarafta kapatır ... 5 dakika sonra ikisi bir daha çalar ... gerçektir ...
  • cep telefonundan cep telefonunuzu, ev telefonunundan ev telefonunuzu aynı anda çaldıran, işini garantiye almaya çalışan cin fikirliler de vardır.. zira bunlar nedense kendilerinden saklanılacağı paranoyası ile yanıp tutuşurlar..
  • (bkz: aynı anda hem cep hem ev telefonunun çalması/4)
    şimdi bu arkadaşa diyenler olabilir ''ulan pezevenk numarasını gizleyenler* var.''bende o zaman derimki gizlemeseydi it oğlu it.'' ama illaiki cep telefonu açılacaksa önce ev teli açılır ve ben seni biraz sonra ararım cümlesiyle tel kapatılır sonra cep teli el çabukluğuyla açılır ve rahat rahat konuşulur.tabi ev telindekine kim olduğunun sorulması unutulmayacak bir ayrıntıdır.
  • ev telefonunun alt katta olmasi ve bunyede had safhada alkol bulunmasi sonucunda tek elde cep telefonu tek elde viski kadehi a$$agi ko$ulurken yuvarlanilmasi, yukari cikilirken daha buyuk kepazeliklerin ya$anmasi sonuclarina sebebiyet verebilen durum.
  • ustune bir de kapiniz caliyorsa birkac saniyelik kilitlenme sonrasinda,sagda solda kamera aranmaya baslanir*.kamerayi bulduktan sonra derin bir nefes alinarak yarim kalan ise devam edilir
    (bkz: based on a true story)
  • hakan'in evinde iki telefon da calmaya baslar. ikisini de acip kulagina dayar ve konusmaya baslar.
    hakan: bi tanem, ben seni birazdan ariyim, hadi optum..*
    ben: !?
hesabın var mı? giriş yap