6841 entry daha
  • bektaşi'ye sormuşlar neden namaz kılmıyorsun diye. "kuranda namaza yaklaşmayın yazıyor" demiş. hani neresinde diye sormuşlar.."nisa 43ün ikinci cümlesinin ikinci yarısında" demiş. merak edenler için "ey iman edenler! sarhoş iken ne söylediğinizi bilinceye kadar, bir de -yolcu olmanız durumu müstesna- cünüp iken yıkanıncaya kadar ""namaza yaklaşmayın"". eğer hasta olur veya yolculukta bulunursanız, veyahut biriniz abdest bozmaktan gelince ya da eşlerinizle cinsel ilişkide bulunup, su da bulamazsanız o zaman temiz bir toprağa yönelip, (niyet ederek onunla) yüzlerinizi ve ellerinizi meshedin. şüphesiz allah, çok affedicidir, çok bağışlayıcıdır.

o yılla ilgili yapılan yargılamalar ve şu anda bile aziz yıldırım hakkında yapılan yorumlar.. yukardaki bektaşinin bakış açısıyla yapılmışdır... bundan dolayı sittin sene fenerliler aziz yıldırımın şike yaptığına, diğerleri de yapmadığınıa kanaat getirmeyeceklerdir..
    burda aziz yıldırımın hiç geri adım atmaması ve hiç bir anlaşmaya yanaşmaması da önemli..
  • ilginç bir şekilde tescilli şikeci diye yaftalanan takımın elinden kupa alınamadı ne uefa ne tff. çünkü fenerbahce de aziz yildirim da şike yapmadı. fenerbahçe'den kuyruk acısı olmayan herkes de bunu bal gibi biliyor.
  • bu şahıs da fenerbahçe de şike yapmamış. uefa da bunu bildiği için kupasını elinden almamış.

demek ki uefa 3 yıl avrupa'dan men cezasını şike suçundan değil hobi olarak vermiş.
  • konuşursa türkiye'de yer yerinden oynar.

şaka lan şaka, ne yer yerinden oynayacak. kendini kurtarma derdine düşüp neye sarilacagini bilememiş bi şikeci işte. hapisten kurtaracağım dese yarın kofi annancı olur öbürsü gün ibrahim erkalcı. adam resmen mağduriyet paratoneri ve ekstrası sürekli bi elli sekizinci yol var. nerede ne olsa suradan cikacak sonuc diyor. oradan malum sonuc cikiyor ama burasi diyor. cidden en son taliban'a işid'e hatta uzaylilara yikacak suçu. la şike yaptin işte, git yat efendi efendi fenerbahceyi de bi rahat birak. koskoca camiayi madara ettin utanca boğdun bir de kendimi kurtaracagim diye kalleslige ugramis efsanevi lider numarasi yapiyorsun. ulan bi şey degil inananlar da var.
    gerci bu toplum adnan oktarlara, fadil akgunduzlere medyum memişlere inandi lan. ne beklersin ki...
  • vergi kaciran, banka hortumlayan milletin amina koyanlarin odullendirildigi yerde, sistemi korumak amaciyla baskanligi yaptigit takimi kume dusuremeyen basbakanin iradesiyle 3 yil hapis yatacak adamdir. bugun bu haksizliga ses cikarmayan, sirf rakibi oldugu icin kiskis gulenlerin vicdanina sokayim, insallah kendileri yakinlari daha beter bir abluka ile karsilasirlar. vicdansiz adalet olmaz lafini akillara getirendir ayni zamanda.
  • kendisi en azından vergi ödemeyen bir vatan haini değildir. atatürk'ün takımının başkanıdır dik durur ülke dışına kaçmaz gerekirse gene girer yatarız der.
    kimseden korkmadan konuşur dik durur. bazı botokslular gibi işi sıkışınca rol kesmez ne ise odur. bu nedenle kendisini seveni çok fazladır. sportif başarı ile seven kolpalar gibi 2 günde unutulmaz ismi fenerbahçeliler için bu nedenle önemlidir değerlidir.

aziz yıldırım kadıköydür. aziz yıldırım fenerbahçedir. aziz yıldırım dik duruştur.
  • aziz yıldırım yolda fenerli birini görse selam verirmiş.. e heralde verecek.. fikret orman görse sanki vermeyecek.. yolda fenerli görünce kardeşim diyosun da biz ne diyoruz.. galatasaraylısı da beşiktaşlısı da trabzonlusu da aynı şeyleri söylüyor zaten.. hatta biliyor msn benim fenerli olan kardeşlerim de var.. peki sen bunu anlayabilir misin.. benim fenerlilerin takımlarına olan bağlılığından şüphem yok.. peki senin neden var? bu sorunun yanıtı olarak pek çok isim yazılabilir ama o isimlerden biri de aziz yıldırımdır.. senin takımın benim takımım arasına bu kadar mesafe girmesine neden olan adamlardan biridir..

şöyle bi algı var "insanlar aziz yıldırımın kötülüğünü istiyor çünkü fenerin kötülüğünü istiyor ve hatta türkiye'nin kötülüğünü istiyor.." bu algıyı yaratmayı aziz yıldırım ve ekibi milletin vatan millet duygularını taraftarlık duygularını sömürerek başardı.. ama bu algı yanlıştır.. tamam böyle bi kesim olabilir.. ama herkesi aynı görmemelisiniz.. ben aziz yıldırım gibi, emre gibi volkan gibi melo gibi hangi takımdan olursa olsun türk futbolunda taraftarlar arasında düşmanlık tohumları eken kim varsa defolup gitmesini istiyorum.. fenerlilerin aziz yıldırıma bu kadar sahip çıkmasını da doğru bulmuyorum.. fener düşmanı filan da değilim.. ama ben değilim.. şimdi büyüyen çocuklar maalesef bu ortamı gördükçe karşı takımı, karşı takımın taraftarını düşman olarak görüyolar.. büyükler bile görüyo.. hangi fenerliye sorsam biz bize yeteriz kimseye ihtiyacımız yok diyor.. bunlar duygusal laflar.. şu ligde herkesin birbirine ihtiyacı var.. beğenmediğimiz anadolu takımları ligden çekilse napıcaz acaba fenerliler beşiktaşlılar galatasaraylılar olarak..

ama şu var.. şike meselesine gelirsek o konuda kesin konuşamam.. çünkü benim de türkiyedeki adalet sistemine pek inancım yok.. bazı güç odaklarının çıkarları çatışınca her şey olabilir.. yani şike olmuştur ya da olmamıştır diyemiyorum.. evet aziz yıldırımı türk futbolunda istemiyorum ama bu şekilde olması da iyi olmadı.. yani sonuç istediğim bi sonuç evet ama bu sonuç için her yol mübahtır diyemem.. özellikle bi insanın yok yere hapis yatması ihtimali varsa..

kendi tuttuğum takım da dahil özellikle 3 büyüklerin arasında şike yapmayan takım olduğuna inanmıyorum.. hiçbirimiz masum değiliz.. bunun çözümü ise nedir bilemiyorum.. iyi denetlenmeli ve ortaya çıktığı anda hem takıma hem de şahıslara hangi takım olursa olsun ceza verilmelidir.. ama bu yapılmayınca insanlar doğal olarak adalete inançlarını yitiriyolar..

özetle şike konusunda fenerli arkadaşların itirazına hak veriyorum bi yerde ama bunun dışındaki konularda aziz yıldırımı her yönüyle koşulsuz savunmalarına hak veremem.. benim fenerlilerin takımlarına olan bağlılığından şüphem yok.. ama aziz yıldırıma olan bağlılığından şüphem var.. bu körü körüne ve başka takımlara düşmanlık besleyen bağlılık fenere daha genel anlamda türk futboluna zarar verdi, veriyor, verecek..
  • bizzat kendi taraftarlarına : boşuna kıçınızı yormayın , bizzat sahibi olduğu kulübe : sikevim böyle fenerbahçeyi demiş büyük başkan.

bakalım atatürk'ün kulübü, son kale vs yalanlardan vazgeçip, yeniden akp-hükümet yalakalığına dönüş yapmak, kendisini işlediği şike ve organize suçlar nedeniyle hapse girmekten kurtarabilecek mi ?
  • bu olaylar ilk çıktığında masumiyet karinesi diye zırlayanlar, vergi usülsüzlüğünden bireysel ceza almamış kişiler için hemen ikiyüzlülüklerini dışa vuruyorlar.

olm o belge fotoğraf diye gösterdiğiniz şeyleri kimse kapamaya çalışmıyor. tarihimizde bir lekedir. sizin gibi hiç bir zaman yapmadık, oraya başvurucaz, şunu yazpıcaz demedik. cezamız neyse paşa paşa çektik. sizin gibi durmadan kıvırmadık. bir de bunu şike adı altında satmaya kalkanlar var. beyler şike sizin takımın yaptıklarına deniyor. fifa, uefa, tff talimatlarına bakın. şike tanımı neymiş öğrenin. sonra arkadaş arasında da söyleyip rezil olmayın.

tanım: en çok galatasaray şampiyonluğu görmüş, sadece fenerbahçe'ye değil(ki sikimde değil) ülkeye de zarar veren insan.
  • şike yapmamış büyük ba$gan. kendisinin söylediği ''tapeler doğrudur, fenerbahçe için şike yaptım, hırsız arabaya anahtarı sokmuş sonra vazgeçmiş bu hırsızlığa girmez'' sözleri de kendisine tehdit yoluyla söyletilmiştir.

işte bunlar hep hükümet, gladio, illüminati .
9803 entry daha
hesabın var mı? giriş yap