• çifte kavrulmuştur, babasıyla aynı hayatı yaşayarak tekrara düşmüştür. bunlar, meslektaşlarına çalım atarken, üstlerine göz kırpar. diğerlerine göre 2/0 öndedirler, ya da öyle sanırlar. mesela bir kundura tamircisi, berber, terzi mesleği ile baba mesleği diye övünürken, bunlar pek oralı olmaz. her daim çaycılarla başları derttedir. ya hiç çay içmezler, ya da çaycıların azılı belalılarıdırlar, kah çay hesabına itiraz ederler, kah çay'a bin türlü bahane bulurlar. yaşadıkları hayatta bir tür protesto içindedirler, gidip gelinen yola yine gitmenin sıkıcılığı ve mecburiyeti omuzlarındadır. dilekçe en kutsal başvuru aracıdır bunlar için; aklına ya da başına gelen her hadiseye dilekçe yazabilirler. ...vah efendim garson geç hizmet etti, of efendim o benden az çalıştı, tüh efendim otelde yer yok. aşırı merak, kafalarını adeta çöp kutusuna çevirmiştir, gerekli gereksiz tüm bilgiler bunlarda mevcuttur. sunulan imkanları , verilen hak ne ise o hakkı katiyen es geçmezler, mutlaka kullanırlar. yol gösterici olabilenleri olduğu gibi sinsice , çamura batmanı kenarda izleyen de yok değildir aralarında.
hesabın var mı? giriş yap