• hizmet kalitesini yükseltmek istiyorsa işe öncelikle müşteri getirip götüren servis şoförlerini denetleyerek başlamalıdır. 5m migros'a gideceğim zaman duruma göre dolmuşa ya da taksiye biniyorum normalde. servisleri evimin önünden geçiyor ama saatler denk gelmez diye beklemiyorum. bugün tesadüfen denk geldi bir tanesi, "hadi bu sefer de böyle gideyim" deyip el kaldırdım servisine. şoförü görmezden geldi, gitti 100 metre ilerideki otobüs durağında durdu. içeride yazıyor, kuralları böyleymiş. eyvallah, buna diyecek bir lafım yok tabii ki.

koştum, yetiştim, ön kapısına kadar geldim. şoför ön kapıyı çat diye suratıma kapattı, cool bir hareketle arka kapıyı işaret etti, oradan bindim. "vardır bir sebebi herhalde", buna da eyvallah dedim. oturdum, şoförü izlemeye başladım. adam öyle bir havalarda ki, lütfediyor sanki bizi servisine aldığı için, binenlere bir afralar bir tafralar, oflamalar puflamalar. belediye otobüslerimizden alışkınım böyle şeylere ama her ay benden ciddi miktarda bir para kazanan bir firmanın verdiği hizmette aynı şeyleri görmek hiç hoşuma gitmedi. plakasını aldım inince, şikayet edecektim ama "belki özel hayatında bir derdi vardır, bu yüzden ekmeğinden olmasın" diye vazgeçtim. hayır, hava sıcaksa bana da sıcak, işinden memnun değilse ben de çok memnun değilim, karakteri böyleyse ben de sinirli-ters bir adamım ama herkese hart hurt dalmıyorum. mevzu nedir, derdi nedir anlayamadım.

benim açımdan sorun yok, zaten kullandığım bir hizmet değil. ama adam aynı şeyi çocuklu ailelere, kadınlara, bilet parası vermeye durumu olmayan insanlara da yapıyor. bu tavırlar nedeniyle bir olay çıkar ya da bazı sorunlar yaşanırsa muhatap olarak kabul edilen taraf migros olur, o şoför değil. henüz bunun bilincinde değil sanırım. migros bu servis hizmetini kendi bünyesinde mi yapıyor yoksa ihaleyle bir firmaya verip mi yaptırıyor bilemiyorum ama "mutlaka" ve "mutlaka" denetlemesi gerekiyor.
  • en az üç kere gidip üçüncü gidişinizde üst kattaki food court'u fark edebildiğiniz alışveriş mekanı. sanki korku tüneline girer gibi çıktığınız yürüyen merdivenlerden ve o karanlık mekandan sonra beklenmedik bir yemek alanıyla karşılaşıyorsunuz. sanki özellikle insanlar burada daha az zaman geçirsinler, yemek bile yemeden evlerine gitsinler diye düşünülmüş olsa gerek.
    "food court" undaki burger king yeni şeyler denemek isteyip arby's'ten yiyenler nedeniyle biraz boş kalmış. o güzelim kıvırcık patatesleri her ağzınıza götürdüğünüzde en az bir burger king çalışanıyla göz göze gelmek mümkün.

(bkz: curly fries)
  • dizaynında başarısızlık mevcut. işte bu yüzden avm mimarlarının gerçekten çok iyi olması gerekiyor. dizayn bir avm nin her şeyidir. bu migrosun bulunduğu kompleks bir garip. otopark uzak bir yerde. ayrıca boğucu bir yapıda. açık hava kısmı çok ortada kalmış. mağazalar yalnızları oynuyor. bir bütünlük yok. kendini dağınık hissediyorsun. toparlayıcı ve ferahlatıcı bir atmosferi yok. agora hala bir numara. ziplenmiş ve derli toplu haliyle kipa da başarılı.

mesela palmiye niye tutmadı? kötü abi. ortada geniş bir boşluk var. dükkanlar etrafa serpilmiş. ikinci katı dapdar. dükkanlar yalnızları oynuyor. bütünlük yok. agora öyle değil. dükkanlar birbirini besliyor. sıkı sıkılar. falan filan işte.
  • eğer araba sahibiyseniz muayene süresini geçirmeyin...tanım: izmir'de bir market
  • food court'u kapatılmıştır. beklenen birşeydi. avm olmayan, alışverişini yap git konseptli mekanda insanlar haliyle yemek yeme ihtiyacı hissetmiyorlar.

yanarım yanarım arby's'e yanarım. seneler sonra açılan ilk şubesi idi izmir'de. o da kapandı gitti.
  • eğer araba sahibiyseniz benim gibi karşıyakadan balçovaya gidin. çünü orada park yeri olan migros var. evet yapın bunu.
  • - eğer araba sahibiyseniz evinizin dibindeki migrosa değil amına kıodumunun salakları gibi 15 km ilerideki migrosa gitmelisiniz.

neden?

- çünkü otoparkı var.

hımm tamam..
  • eğer araba sahibiyseniz, izmir'deki şehirde alışveriş açısından en pratik migros şubesidir. çünkü park yeri sorunu pek yoktur.
  • eğer araba sahibiyseniz, en pratik migros şubesidir çünkü arabayla gidebilirsiniz.
  • 1 ekim'de kapanmıştır. yerine carrefour açılacakmış.
hesabın var mı? giriş yap