• kahramanların devamlı koştuğu film. saçmalıktan saçmalığa koşuyolar ama.

fransa sınırlarında ateş etmeyi bilen bir kolluk kuvveti mensubu yok gelecekte. çok hızlı koşup biraz da hoplayıp zıplayabiliyosan memleketi ele geçirmen işten değil. hele bir kültürlerin kaynaştığı son sahne var ki tey allahım, ilkokul gösterisi. evet bazı aksiyon sahneleri güzel ama kusura bakmayın altında bi tane draje var diye o üstteki koca lahanayı yemiycem. kalsın o draje orda. ağzına sıctığımın drajesi. siktirsin gitsin o drajeyi oraya koyan da.

evet zaman kaybetmiş olmaktan nefret ediyorum.
  • david belle bu filmde yine "öttürmüş" resmen. yok efendim bomba yerleştirmeler, yok efenim banliyö-13'deki "chase" sahnelerinin abartılı halleri falan. film, konusu için değil de, sırf bu aksiyon sahneleri için izlenebilir. ben izledim, size de tavsiye ederim. arada nefes almayı unutmayın ama bak...
  • malesef ilkinin yanına pek yaklaşamayan film olmuştur. ilk filmdeki kurgu tamamen eksik olmakla beraber fransanın yönetiminin ne kadar sığ olduğunu da bu filmde göstermiştir. genelde filmlerde mantık aramam ama bu filmdeki kurgu o derece gariptir ki bana bile "peki bunu niye böyle yapıyorlar, şöyle yapsalar daha kolay olmaz mıydı?" dedirtmiştir.

benim şahsi tavsiyem birincisini izlediyseniz ve ancak beyninizi boşaltmayı düşünüyorsanız bu filmi izlemeniz. kötü demiyorum filme, ama iyi kesinlikle değil.
  • fake atan bir film. sıkıcı bir de.

--- spoiler ---

pipisi olan arkadaşlar;

götü görünen asyalı dansçıyla ilgili fantezi kurmaya kalkmayın, yanılırsınız.

--- spoiler ---
  • bütün müzikleri müthiş olan film. hele sarah riani'den confidence en güzeli sayılabilir.
  • ilginçtir ki flim müziklerinden hiç kimse bahsetmemiş. halbuki flimin aksiyon sahnelerini güzelleştiren yegane unsurlardan birisi de bu müziklerdir. toplam 14 parçadan oluşmaktadır fakat en güzelleri şöyledir;

alonzo - déterminé

axiom - la tour des miracles

le mur - da octopuss
  • polisin bir ara gerçekten asyalı dansçı gibi göründüğü film. fransızlar bence aksiyonu koşmak olarak algılamış olabilirler.
hesabın var mı? giriş yap