• olsaydılarla bu iş yürümez. atatürk zamanında böyle bir şey oldu mu? olmadı. gereksiz bir sorudur yani.
  • atatürk zamanında seçim için kömür dağıtılmadığı için havada kalan bir soru.

atatürk, bu milleti birey olarak yetiştirmekle en büyük hatasını yaptı. istedikleri partilere oy versinler diye, parti kurmalarını bile sağladı.

sonuç ortada.
  • cevabı "hayır" olan saçma bir sorudur.

açıklaması da şu şekildedir: patlamadan sorumlu olmazdı, çünkü bir patlama gerçekleşseydi bu "gerçek" bir kaza olurdu, "ihmalkarlıktan" kaynaklanmazdı.
  • atatürk ile kıyaslamaya ya da atatürk'ten ornekler vermeye gerek yok bu kişilerin örnek aldıgı dinle ve dinin önde gelen peygamber ve halifeler üzerinden yola cıkmak lazım cunku ornek aldıkları ve ağızlarından düşürmedikleri kişiler bunlar.

özel işletmeler önlem almak zorundadır, önlemleri devlet kontrol etmek zorundadır, devlet'in basında rte vardır sorumludur.

bir ayrı konuda islam tarihinde hz muhammed ve halifelerinin halkına inananlara tokat attığı kaba davrandığı
    görülmemiştir.

bu yuzden bugun hz muhammed ya da islam halifeleri yasasaydı ilk bunları tokatlardı diye düşünmemek elde değil.

allah'ın adaleti varsa adını ve dinini kullanıp bu sekilde sömürenler mutlak cezalarını cekecektir, o zamanda kader diyip gecme sırası mağdurlara gececektir.
  • (bkz: evet)
  • geç gördüm kardeşim bağışla, sülalende kaç enes ve kaç sümeyye varsa onlar hariç yavrum.....................
  • iq'su ayakkabı numarasından küçük insanların sorusu.

edit: başlığı açan basıp gitmiş.
  • başbakan atatürk olsaydı durum muhtemelen şu olacaktı:
    hangi patlama?
    debe editi: sanirim eksik anlasildi. boyle bir olaya mahal verilmezdi, zemin hazirlanmazdi; boyle bir olay oldugunda da ic guvenlik politikasi geregi daha sert bir karsilik verilirdi. demeye calistigim buydu.
    edit: bu kadar beğeni aldığına göre cidden anlatamadım ben derdimi...
  • bir ak-sinek sorusu. tabiki patlama diye bir şey olmayacaktı. zoruna gidiyo dimi lan sinek.
  • cevabı evet olan soru.

atatürk olayları buraya getirseydi ona küfrederdik. ama atatürk getirmedi, tam tersi onun zihniyetindeki kadrolar iyi kötü bir şekilde olayın bu raddeye gelmesini engelledi. bu olayın sorumlusu senin gibi orospu evlatlarının desteklediğin vatan haini ahmaklar sürüsü olduğundan onlara sayıp sövüyoruz.
hesabın var mı? giriş yap