• evet ama asil sunu cevapla: ataturk ve tayyip gocuk altinda kalsa once hangisini kurtarirsin? kazanan da finalde hz muhammed'le beraber denize atilacak.

samimiyet denmis de, samimi olan her sempanze ve ustu yaratik, tepkinin buyuk kisminin tayyip'in patlamaya dogrudan sebep oldugu yonunde olmadigini biliyor. tayyip trafo bakimini yapan teknisyen degil, zaten o kadar kalifiye de degil.

daha olu sayisi belli degilken ihmalkarlari savunan, sorusturmalar reddeden, yas icindeki insanlarla munakasa eden, dayak atan, bunlari belgeleyenleri gozaltina aldiran, tarihin en sacma basin aciklamalarini yapan, turkiye'yi dunyaya ve kendi halkina rezil eden, ve tabii yas tutup protesto yapanlari kafadan gazlama emri veren birine tepki gostermek icin daha ne gerekiyor?

yere yatirip bizzat gotume cop soksa, "ataturk soksaydi kesin zevk alirdin, aglama simdi" diyecekler.

ataturk 1920 turkiyesi'nin basogretmeni, baskumandaniydi.
    2010'larda kendini devlet olarak tanitan bir patronaj aginin bas muteahhiti,
    bakanlarin yabanci ajanlarin onune arkasina yattigi bir kerhanenin bas pezevengi,
    dort bir yani demir coplarla kaplanmis bir polis devletinin baskomiseri,
    gazeteci hapsetmenin katil hapsetmekten kolay oldugu bir korku imparatorlugunun basyazari,
    en merhametli karari sansur olan bir mahkemenin bas engizisyoncusu,
    kisaca bir muz cumhuriyetinin bas maymunu olsaydi... vallahi finalde denizden ilk onu kurtarirdim; cezasini cekmeden, anisinin ilelebet lekelendigini gormeden gitmesin diye.

[neyse ki yukarda bahsettigim zimbabwe'de yasamiyoruz. zaten bizim her sene yuzde 7-10 arasi cari acik veren super bir ekonomimiz var, her yer basbakan]
  • başbakan atatürk olsaydı durum muhtemelen şu olacaktı:
    hangi patlama?
    debe editi: sanirim eksik anlasildi. boyle bir olaya mahal verilmezdi, zemin hazirlanmazdi; boyle bir olay oldugunda da ic guvenlik politikasi geregi daha sert bir karsilik verilirdi. demeye calistigim buydu.
    edit: bu kadar beğeni aldığına göre cidden anlatamadım ben derdimi...
  • evet sorumluydu. bu ihmalkarlığı,bu insana değer vermeyişi babam yapsaydı oda sorumlu olurdu!
  • cevabı evet olan soru.

atatürk olayları buraya getirseydi ona küfrederdik. ama atatürk getirmedi, tam tersi onun zihniyetindeki kadrolar iyi kötü bir şekilde olayın bu raddeye gelmesini engelledi. bu olayın sorumlusu senin gibi orospu evlatlarının desteklediğin vatan haini ahmaklar sürüsü olduğundan onlara sayıp sövüyoruz.
  • iq'su ayakkabı numarasından küçük insanların sorusu.

edit: başlığı açan basıp gitmiş.
  • sorusu (bkz: ideolojik körlük) olan entrydir. ikisini kıyaslamak her anlamda körlüktür.
  • gerizekalı sorusudur !!! bu kadar net !!!

bu ülkede yürütmenin başında kim varsa "sorumluluk" ondadır.atatürk, rte, kılıçdaroğlu, ben... hiç farketmez.neden? çünkü devlet (hükümet demiyorum sayın gerizekalı) bu işçilerin can güvenliğini sağlamakla, uygun koşulların sağlandığını denetlemekle, ihmal varsa yargıya başvurmakla, davayı takiple "mü-kel-lef-tir"

hala kalkıp goygoy yapanın "çıktığı yerde" mangal yakabilirim.
  • cevabı içi boş olan soru.

aslında devletin başbakanı olarak sorumlu olması mühim değil. ne önemli biliyor musun ?

yaralar tazeyken, o hissiz dudaklarıyla elinde bir takım belgelerle, " kader yahu, bakın 1200'lerde urartularda da 400 kişi ölmüş " diye vicdan bayrağını yarıya indirmesi. atatürk olaydı, gider o madene kendi girerdi. ah ulan rıza.
  • aktroller de hiç tarih bilmiyor yahu dediğim soru başlığı.

29 krizi olduktan sonra bizim ülkemizde bu krizden etkileniyor. 30 lu yılların başında atatürk yaptığı yurt gezileriyle ilgili biraz ararsanız videoları bulabilirsiniz. bulamazsanız can dundarin mustafa belgeselini açın aktroller azıcık tarih öğrenirsiniz.

halk karşılama yaparken sevgi gösterilerinde bulunmak yerine ülkenin kurucusuna hincla dilekçe uzatıyor. o da ses çıkarmadan açıp okuyor.

şimdi soruyorum, bu günümüzde mümkün mü?
  • kesinlikle olurdu.

biz sizin gibi biat kültürüyle bağlı değiliz kimseye esteban.
    desteklediğimiz insan hata yaptığında, hatasını kabul eder, gerekiyorsa eleştiririz.
    sizin gibi, kör göze parmak durumunda bile suçluyu ölümüne savunup insanlığımızdan taviz vermeyiz.

hırsızlık yaptıysa, hırsız deriz.
    adam öldürdüyse katil deriz.
    popomuzu dönüp, "al bir de buradan yak" demeyiz.

sen yapamazsın ama.
    insan değilsin çünkü.
    sen, o başbakan küçücük çocukları polise katlettirip, emri ben verdim dediğinde; milletten çaldığı paraları saklamaya çalıştığında, onu alkışladığın an kaybettin insanlığını...
    sığır a.s.

ha atatürk olsaydı bunlar olur muydu, onu ayrıca tartışırız.
hesabın var mı? giriş yap