• son dönemde, ani gelen sosyal medya trendleri ile şirazesi kaymış türk halkında görülen itici bir diğer eylem. godoşundan yavşağına herkes kullanıyor.. kullanma(ma)k isteyenler için formül: birinci çoğul şahıs + görülen geçmiş zaman kipi..

"x arkadaşımızı ofisinde ziyaret ettik." (geniş açı çek, masanın ön kısmında montla otur + çay)

"yeni evli çiftimizi ziyaret edip mutluluklar diledik." (köşe kanepede yaslanmadan otur + kuruyemiş + -muhafazakarlık düzeyine göre- bira veya kola)

"sevgilimizi ziyaret ettik, az biraz seviştik. performansından ötürü kendisini tebrik ediyoruz." (tuvalet kağıdı+a101'den alınmış ıslak mendil)

nüfuzlu bir yakın ziyaret edilmiş ise kontrol tamamen kayboluyor:

"y bankası genel müdürü, ailemizin gururu sevgili dayıcığımı makamında ziyaret ettik. kendisine başarılar diliyoruz." (birincisiyle aynı formül ama biraz daha gülümsemeli olanı)

"meslek hayatımızın ilk duruşmamıza girdik. kendimi tebrik ediyoruz." (kafa dik, fonda mahkemeli poz ver)

yaşım gereği yonja da kullandım msn de.. "re:" lerden tren yaptım.. yetmedi mirc alemlerine aktım.. sikici31, 25cm, yalniz_kovboy, jale34 nickli kullanıcılar girene kadar mynet okey'de bile takıldım. bu bağlamda sanal iletişim kanallarında tez sunabilecek seviyeye eriştim diyebilirim. (bkz: erzurum'da yazılan efsanevi doktora tezi) sufizm açısından ise erdim.. lakin böyle kollektif yavşaklık görmedim. her gün yeni bir yavşaklık çıkıyor. insan gerçekten yonja'da fink atan atletti amcaları özlüyor, onların samimiyetini. hatta sikici31'in açık sözlülüğünü, msn'de seni 2 yıldır kekleyen fake profili..

sözlükte başlığımızı açtık. kendimin derdini sikiyorum.
  • (bkz: yaran başlıklar)

özellikle bu tarz paylaşılan gönderilerin altındaki yorumlar da dikkate değerdir.

- yakışır kardeşime

-tebrik ederim

- çok tatlı olmuşsunuz.

- hatırlı olsun.
  • bugün de bir yazarımızın derdiyle dertlendik, kendisinin yanında olduğumuzu bildirmek isteriz.
hesabın var mı? giriş yap