şükela:  tümü | bugün
  • superman'in pelerini uçarken denge için kullanılıyor ama aslen ailesinden kalan yadigar. batman'in pelerini ne işe yarıyor? adam uçmuyor ki? uçma özelliği yok. kanca atıp süzülüyor. pelerinin hiç bir fiziksel yardımı olmadığı gibi duygusal bağı da yok.

anca ''superman kullanıyor , ben de kullanayım'' kıskançlığı ve şekil için olan saçmalık.

edit: bak spiderman hiç '' superman'in pelerini var, benim de olsun diyor mu?efendi gibi ağını atıp oradan oraya gidiyor.
  • pelerine elektrik verince(ya da o tarz bir şey) paraşüt haline geldiği için çok da saçma olmayan hededir. filmleri izleyip gelseydin bari be kardeşim.
  • süperman'in donunu dışarı giymesinin yanında o kadar da saçma değildir.

batman adamdır aksini iddia eden şerefsizdir.

debe edit: ilk debem olması sebebiyle memlekete selamlar yolluyorum.

ayrıca tarih sever biri olarak şu entryi buraya bırakıyorum okumayan kaldıysa tarih sevip
    (#56576191)
  • olmayan saçmalıktır.

pelerin süzülmeye yaradığı gibi, kurşungeçirmez özelliği vardır. bunun yanında alınan darbelerin şiddetini de azaltır.

http://batman.wikia.com/wiki/batsuit

edit: aşağıda yeterince tekrarlanmamış, birer kere daha yazayım dedim. adet herhal:

süzülmeye yarar, kurşungeçirmezdir.
  • superman'in pelerini de uçmaya yaramadığındandır. öyle pelerinle, bacak bacak üstüne atmayla kahraman olunmaz. içinde olacak, içinden gelecek. batman'in pelerini de içindeki öfkedir.
  • orospuçocuğu superman
  • "as different artists have taken over the responsibility of drawing the character, the details of the suit have changed considerably. the original incarnation of the cape was a wing-like structure inspired by drawings by leonardo da vinci. this eventually evolved into a more cape-like design of varying length. some artists draw the cape with protrusions on the shoulders, likely representing the "thumb" part of a bat's wing, though this is not a consistent addition. the cape is occasionally depicted as bulletproof. the cape varies according to the current writer, sometimes being depicted as bulletproof and fire resistant, and other times being nothing more than simple fabric that tears easily and sustains constant damage and is continuously replaced."

http://batman.wikia.com/wiki/batsuit

orjinal çizimlerinde leonardo da vinci den esinlenilmiş, kanat strüktürlü bir pelerin çizilmiş. batman in, "süzülmesini" sağlayan yapıya ek olarak bazı yazarlar; kurşun geçirmezlik, ateş geçirmezlik ve darbeleri azaltma özellikleri de eklemiş. bazen de sadece kumaş olarak yer almış.
  • taytın öne çıkardığı göt loblarını pelerin örttüğü için olmayan saçmalıktır.
  • vitamini pelerinindedir.