• gercek anlamda sozlukte adı gecmesi luzumlu bir kisidir. mef kadıdkoy subesinde sevmeyeni olmayan nefret edeni hic olmayan alanında tek güzide bir şahsiyettir kendileri.
  • dersleri en eglenceli gecen mef hocası. oyle akılda kalıcı dersleri vardır ki, daha sonra arkadaslar arasında bile sohbet konusu olur. genc osmanın olmesı, deli ibrahimin hayatı battal gazi hocamız tarafından yeniden düzenlenmis unutulmayacak hikayeler haline gelmistir. "bize battal gazi gelio siz oturun sıkılın hadeee" gibi konusmalara pek sık rastlanır mef koridorlarında. sınıfa girdigi ilk gunden son güne kadar hep guldurur, biraz da olsa oss telası ve stresinden uzaklastırır ogrenciyi. tek kelimeyle harikadır.
  • mef dershanesinde tarih derslerini ve öss çalışmalarını sıkıntı olmaktan kurtaran faktördür kendisi. resmi olmayan tarihi bilgilerini ders anlatırken bolca kullanır, böylece konunun aklınızda kalmasını sağlar. iyi bir öğretmen olmasının yanında iyi bir insan, iyi bir arkadaştır. an itibariyle eşi 6.5 aylık hamile olmaktadır, bir kız bebek beklemektedirler ve adının "nehir" olacağı sanılmaktadır. iyi de bir baba olacağını düşünüyoruz. allah başımızdan battal gazi gibi hocaları eksik etmesin.
  • bana tarihi sevdiren hocadır. bazı öğrencilerin "hocam" yerine "gazi" demesine neden olacak kadar da sevimli bir insandır.
  • tarih dersini sıkıcı olmaktan kurtaran aksine güldürücü bi hale getiren tek hocadır benim tanıdığım. özellikle "lale devrinde fanteziler" adlı dersi çok komiktir.
    2004 öss sine bir ay kala bizimle dersane karşısındaki cafede çay sigara içmiş(uzun marlboro), bütün mef içersinde bizimle arkadaşça ilgilenen tek hoca olmuştur.
    kısacası onu sevmeyen öğrenciye rastlamak zordur
    ayrıca ismi sayesinde hayata 5 - 0 önde başlamıştır
  • eğer sınıf ortamınız da güzelse sizinle beraber en seviyeli muhabbetlere* imza atabilir...onun sayesinde dersanedeki bir yılımız çok daha eğlenceli geçti....
    (bkz: sahibine sorumluluk yükleyen isimler/@triensart)
  • bizim sınıfa son zamanlarda ders yapmaktan çok stand-up yapmak için geliyor kendisi, derslerini iple çekiyoruz, ayda 1 gorustugumuz için derslerin yarısından cogu hasret gidermekle geçiyor
  • insan okuldaki dershanedeki hocalarıyla okul-dershane bittikten sonra çok nadir görüşmeyi sürdürür. battal gazi ulutürk o istisnalardan biridir.
  • efendim kendisiyle 1 saat once telefonda konustum, sağlığı gayet yerinde. yarin dillere destan çiğ kofte (tukruk bezlerim bi anda aktifleşti nedense) hunerini sergileyip pek sanslı ogrencilerine ziyafet cekecektir. afiyet olsun!
  • ululardan bir ulu..

o kadar naif bir insandır ki, müthiş bilgi birikimine rağmen öğrenciye tepeden bakmaz, arkadaş gibi davranır. hele şu rodos'un fethini anlattığı derste resmen stand up yapmaktadır.. hala saygı ve sevgiyle anıyorum kendisini..
hesabın var mı? giriş yap