• hangi bayrağa selam verdiği belli olmayanların zırvalarına maruz kalan zihniyet. türk bayrağı için geçmişte olduğu gibi bugün de kurşun atılır kurşun yenir.
  • başlığın saçmalığını geçtim de, hay ortadoğunuza ya. tutturmuşsunuz bir ortadoğu. iki kelimeyi birleştirip cümle kuramayan adamlar ortadoğu aşağı, ortadoğu yukarı yazıp tespit kastığını sanıyor.
  • git bir fransaya da gör bakalım sadece ortadoğuda mı kutsal görülüyor bayrak.

bu da şöyle dursun burda

edit: idealist niçe laflarıyla gerçekliği değiştiremezsin. üstinsan palavralarını da aştı tarih.
  • (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=dtde_c7mo-m)

bir damla mürekkep ile saltanat gömen elçiyim
    zeval verenlerin gittiği yolların tam tersiyim
    kabul ettim suçu çünkü siz sahte ben gerçeğim
    herkesin elinde gezen o bayrağı diken terziyim
  • "bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
    toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır."

bu bayrak, istaklal mücadelemiz verilirken dökülen kanların sembolüdür. şereftir, namustur, vatandır. vatanı olmayan, şerefi olmayan, namusu olmayanlara dert olmuştur.

bayrak kutsaldır, her daim kutsal kalacaktır.

edit: imla
  • peki sence kutsal nedir, senin kutsal saydığın şey nedir? diye sorulası yazar beyanıdır.
  • ortadoğu sensin türk bayrağının direği sana girsin.
  • kaybedilen vatan toprağından anadolu’ya göç etmek zorunda kalmamış, dedeleri bayrak uğruna, hürriyet uğruna verilen savaşta savaşmamış aksine ingiliz bayrağı altında yaşamayı savunmuş hadsizlerin anlayamayacağı insandır.

--- spoiler ---

"bayrak, bir milletin özgürlük alâmetidir.
    --- spoiler ---
    (bkz: mustafa kemal atatürk)
  • yunanistan'ın ortadoğu'da olduğunu öğrendiğim başlık.
    yunan spiker
  • türk bayrağını savunurken türkçe konuşabilmek bence daha kutsaldır. sözlük türkçesi felaket bir noktaya geldi.
hesabın var mı? giriş yap