• nur bilen yavuzer'in uzun zaman önce duyurduğu markası. beğenerek takip ederdim. güzel işler yapacağını düşünmüştüm hem tişört - svitşört, hem de kozmetik - cilt bakım alanında. ta ki satışa çıkan ürünlerin fiyatlarını görene kadar. herkese hitap edeceğini düşünmüştüm. yakası, kumaşı, kesimi düzgün ve iç göstermeyen, sünmeyen dümdüz siyah ve beyaz tişört bulmanın zorluklarından bahsetmişti, dedim bu kadın yapar hem de güzel yapar yaz boyunca giyerim mis gibi. kendisinin çok saygılı ve saygıdeğer olduğunu düşünürüm ama "yuh" diyorum. 240 tl'ye dümdüz (tasarım falan yok resmen) basic svitşört ve 120 tl'ye dümdüz beyaz tişört satıyor. "herkes"dediği nişantaşında müşterisi olan sosyeteymiş de biz boşa beklemişiz. kozmetik ürünleri satışa çıkmadı ama hayal bile edemiyorum fiyat skalasını.
    velhasıl tam bir hayal kırıklığısın beautyomelette.

ekleme: sıfırdan marka yaratmakla falan açıklanamayacak kadar saçma fiyatlama politikası olduğu o kadar açık ki. sanki piyasaya her gün onlarca marka girmiyormuş gibi. evet 150-250 tl verip alacağım tişörtler, svitşörtler var piyasada, ama alacağım ürünün "marka değeri" olur, "tasarımı" olur ne bileyim limited edition olur, hiç olmadı kumaşı atıyorum ipek, modal, viskoz, keten, dut ağacı ipeği, rayon, kaşmir vs olur bi şey olur. ne bileyim polyester olmaz, olamaz. sanki bana cos sanki bana kenzo.

kusura bakılmasın ama kalburüstü kesim de orta üstü kesim de düz beyaz ve marka değeri olmayan bir tişört için bu fiyatı fazla bulur. bir şeyi savunurken piyasadan ve ülke gerçeklerinden bihaber sallamamak lazım.
  • duyduğum en kötü marka ismi, güzellik omleti diye marka mı olur? adı güzellik omleti olan bir yerden penyeye 250 tl verip almam. sırf marka isminin iticiliğinden dolayı alışveriş yapmayacağım marka. güzellik omleti ne ya ahagahah
  • nur bilen yavuzer’in kalite-fiyat konusunda oldukça dengesiz olan tekstil markası.şöyle ki cilt bakımı için kliniğe gittiğimde markasına ait bir köşede askılıkta duran ürünlerine de göz atayım dedim.zira çıkana kadar dört gözle beklemiştim.lakin fiyatları görünce hayal kırıklığı yaşayıp internetten alma riskine de girmemiştim.
    ürünlerin kesimleri vadettiği gibi olmasına rağmen kumaşı pamuk olanların bile kalitesiz duruşu bende şok etkisi yarattı.hem nur hanım’dan beklentilerden hem de fiyatların uçuk olmasından...
    sadece viscon olan tek bir sweatshirt beğendim onu da hemen internetten aldım.normalde tercihim hep pamuktan yanadır artık siz düşünün.
    ürün markaya ait bez çantayla beraber geldi.arkadaşım çok beğenerek bu çantayla fotoğraf çekip instagrama attı ve fotoğrafa nur hanım’ın markasını etiketledi.markanın sayfasına girip baktığımda “sizden gelenler”bölümünün olduğunu gördüm.bir hevesle arkadaş çıkmış mı diye baktık fakat sadece belli sayıda takipçisi olan fenomenlerin fotoğraflarının olduğunu gördük.kendimizin yine onların hayatlarını yaşaması için para döken şirinler olduğunu anlamış olduk.
    bu da böyle küçük bir anı olarak burda kalsın sevgili nur hanım.
  • duz gri jean kota (ki %40 pamuk, geri kalan polyester mi ne) “indirimde” 280 tl fiyat bicip alici buluyorsa bu kadini ancak tebrik etmek lazim. zenginlerin kanina gir, sonra onlari dudukle.
  • yanaklarımda kistik sivilce problemi vardı, galaksi gibi ve ağrılı idi. doktora gittiğimde roaccutane önerdi ancak bu hapı kullanmak istemedim.
    probiyotikli saşeleri için sipariş verdim ve düzenli olarak yoğurtla bir ay boyunca kullandım.
    nur bilen hanımın sosyete çevresi ve instagramın da influence özelliğinden ötürü çok umutlu değildim. cevremde de kullanan yoktu ayrıca 30 saşe yani 1 ay 150 tl tekabül ediyordu. tuzlu bir marka zaten.

işte bu bir aylık süreçte la roche'nin effeclear+ serisi ile destekleyerek cildimi bebek gibi yapan bu ürünü herkesin kullanmasını isterim.
    minik bir bilgi daha: haziran sonu stoklar yenilenecekmiş.

edit: şase ne yahu, düzeltildi.

edit 2: 150 liradan yapılan satış 190 liraya çekilmiş. zaten uç bir fiyatla satıyorsun ne gerek var bu kadar arttırmaya yahu? almayacağım.
  • atletlerine bakayim dedim hani şu kare yaka kumaş içeriği iyiyse aliriz dedik...ne göreyim kumaş içeriği piyasadakilerden farkli değil ama fiyati yaklaşık 10 kat fazla 600 teleeeeydi....sanirim yurt dışında falan üretiliyor ondan böyle...ama nur bilen den burda ürettirip satmasini beklerdim yani ulaşılabilir olmasini...şimdi de lcw ile çalışma yapacaklarmış merakla bekliyorum özelikle fiyatlarıni
  • giyim ürünlerinin gereksiz pahalı olduğuna değinmiştim. yüz yıkama köpüğünü aldım. eh işte fena değil kullandığım diğer markanın köpük temizleyicisinden daha memnun kalmıştım. ikinci kez almam. ama bir de jelini deneyeceğim. kozmetik alanında güveniyorum. iyi olduklarını düşünüyorum eh biraz pahalı ama polyester değil neticede.

yalnız buradan bir not bırakayım:
    köpük temizleyicinin ambalajı sıkıntılı. çeyreği kadar kalınca sıkmıyor ürünü. diğer temizleyicim resmen son damla kalana kadar köpük vermişti. onun ambalajına aktarıcam. göz önünde bulundururlar umarım. bir de saşe çok övülüyor deniycem mutlaka.
  • ismi nur bilen yavuzerin blogunun adindan geliyor.
    onu da secerken chiara’nin blonde salad‘ından esinlenmis sanirim.
    o degil de baska bir platformda denk gelmistim; asiri hak vererek; renk skalasi ve kendini konumlandirmaya calistigi yerin toteme markasina cok benzedigini dusunuyorm.
    bu kdr benzerlik varken insan logodan da esinlenmez be. biraz ipin ucu kacmis.

yine de kaliteli kumaslardan uretilmis, iyi kesimli, basic parca ihtiyaclarimiz icin bu tarz markalara muhtaciz. boyle bir ihtiyaci gorup ona gore konum almak da bir meziyet.
  • ayakkabılarına aşık olduğum marka.
    yeni ürün alarmıyla bitirmeniz bir oluyor insaf yahu.
  • sn nur bilen yavuzer'in ve ekibinin ne kadar emek verdiğini ve sıfırdan yeni marka yaratmanın doğuracağı maliyetleri bilmeden sadece fiyat üzerinden eleştirilen marka. tanımı yaptık, şimdi yorum ; problem sadece maliyetler değil aslında, bu projede hedeflenen bir musteri segmenti var ve bu kitleye hitap etmesi önemli olan, ve bu segmenti / kitleyi hic kaybetmemek. zaten bu marka, bir sweat-shirt 240 tl, neden 130 tl değil diye şikayet edecek bir kitleye hitap etmiyor, ayrıca sadece tekstilden ibaret değil. gerçekten çok emek ve zaman harcanıyor, en azından buna değer verelim. yoksa sadece fiyat üzerinden yorum yapılacaksa, ltf gidip diğer dünyaca ünlü markalara saldırın (bilerek isim vermedim). beğenende olacaktır, beğenmeyende, ama büyük bir emeksin beautyomelette. yolun açık olsun.
hesabın var mı? giriş yap