şükela:  tümü | bugün
 • nasil yorum yapacağımı şaşırdım. aşağıdaki görselde yazan dilekcedir.

  görsel
 • zamanı gelince bebeğini -erkekse- sünnet ettirecek babanın yazdığı dilekçedir. "kul, eksiksiz ve sağlıklı yaratılmıştır" diyor da.
 • amına koyduğumun çomarı hadi sen gereksiz yere oksijen tüketiyorsun çocuğun ne suçu var?

  *acilen devletin çocuğu ailesinden uzaklaştırması lazım, sonra çocuk büyüyüp polat alemdar olunca babasının zihniyetini yok etmesi lazım. bilmeyenler için polat alemdarın babasının imparatorluğunu başına yıkma süreci

  *bu arada üst entry ile alakalı olarak değinmek istediğim bir nokta var; arkadaş güzel bir noktaya parmak basmış. sünnet zaten bu aşı yaptırmayan islamcıların dininde değil, musevilikte vardır. kuranda sünnet yoktur ki bu mal adam ilerde çocuğu erkekse muhtemelen sünnet ettirecek. nereden tutsan elinde kalıyor.

  *bilmeyenler için; hepatit b aşısı çocuk doğduğunda vurulan ilk aşıdır.

  edit: sünnet ile ilgili verdiğim bilgi için açar tevratı bakarsın. ben gulfe derisi kesmekten bahsediyorum boşuna tatava yapma. tabi ki bir çok şeyin adı sünnet ama bu kesmek ile ilgili olan
 • yanlış mantık. susayınca su içmemiz, hasta olunca ilaç ya da aktardan ot alıp içmemiz eksik yaratıldığımız anlamına gelmediği gibi hastalıklardan korunmak için aşı olmak da aynı doğrultuda değerlendirilmelidir.
 • kendi araştırması sonucuymuş. nerede araştırmış acaba. kahvehanede mi?
 • ellemeyin, böyle böyle soyları kurusun.
 • hepatit b aşısını olmayan çocuk herhalde tetanos aşısı da olmuyordur. çocuk belki büyürken bahçede falan oynayacak, ayağına çivi batacak, parmağını tel teneke kesecek. tüm bunlar eğer çocuğu tetanos ederse o da allahın takdiri olacak. ya da çocuğu köpek ısıracak, çocuk elbette kuduz aşısı da olmayacak.

  bu baba "kendi araştırmaları sonucunda" çocuğunu aşılatmama kararı almış. dünya bu baba gibilerin araştırmaları üstüne kurulsaydı şimdiye dek ne bilim yapılırdı, ne ay'a çıkılırdı, ne o büyük heyecanla karşıladıkları (bi' bok da anlamadıkları) küçük damadın yaptıkları üretilirdi. hepimiz çocuk felcinden, su çiçeğinden, kızamıktan, tifodan ölür giderdik.
 • yazık bebeğe...,umarım sağlık sorunu yaşamaz ama bu baba ile çok sağlıklı bir hayat yaşayabileceğini sanmıyorum.

  kendini yetiştirememiş bireyler çocuk yetiştiriyor...
  en son sertifika zorunlu tutacaksın ebeveynliğe uygun diye...
 • o küçücük bebeğe yazık ya bu aşı karşıtlarının hepsi aynı gerizekalılığa sahip sanırım.
 • öyle bir devlet yapısı olmali ki 18 yaşına kadar her çocuğun sahibi devlet olmalı, onları doğuran değil. yok öyle kafana göre aşı yaptırmama veya diğer aptalca şeyleri çocuğun üstünde deneme hakkı falan...

  tanım: bir adet beyninin içinde örümcek ağı olan yobazın çocuğunun kötülüğünü istemesi olayıdır.