• bebek'te bulunan ve badem ezmesi satan çook eski bir dükkan (bkz: adı üstünde)
  • bebek badem ezmesi ile meşhur bir semttir dendiğinde insanın aklına takılı kalan bir sorunun* hakli ve yerli yerinde cevabıdır. bu dükkan dünyanın neresine taşınsa orayı badem ezmesi ile ünlü bir yer kılar. buranın badem ezmesi insanın ağzına yaklaşırken erimeye başlar adeta. inanılmaz bir lezzettir. kıyamam, yiyemem dedirtir.
  • her ne kadar adı badem ezmecisi ise ezdikleri fıstıklar da en az bademler kadar leziz olan, ayrıca tuzlu badem ve şam fıstığı da satılan, sürekli sigara içen ve tv seyredip siyasilere hoş sözler söyleyen sahibesinin yönetiminde geç saatlere kadar açık cüzdan ezicisi
  • a$mi$ lezzetli badem ezmelerini astronomik fiyatlara satan dukkan.lezzette tektir, yeterli para temin edilip yilda sadece bir kez yenilebilir; aksi takdirde butce kaldiramayabilir. bir de "monte carlo" adinda bi cikolatasi vardir ki,dadundan yinmez.
  • (bkz: badem ezmesi)
  • yillar yilidir hep badem ezmesi aldigimiz tek dukkan oldugundan degerini bilemezmi$iz de haberimiz yokmu$. ali muhiddin haci bekir'den badem ezmesi yeme gafletinde bulunduktan sonra ben bugun bunu gordum.
  • birkac yıl önceye kadar kasada bir kedinin oturduğu istanbulun hatta balkanların en güzel fıstık ezmelerini yapan dükkan. kızkardeşler kediye dükkanda bakarlardı, dükkanın maskotu gibiydi. hala yaşıyor mu bilemiyorum.
  • rakipsiz badem ezmesi ureten dukkan. bebegin en eski dukkanlarindan biridir
  • en hafif badem ezmesini nerede yiyebilirim sorusunun cevabi, mukemmel kestane sekerlemesi yapan dukkan.
  • bazen zor gelse de bebeğe kadar gidip, bütün o yol zahmetine gerçekten değdiğini düşündüren bir dükkandır.bunu daha ilk lokmada hiç kuşku duymadan hissettirir adama bu ezmeler.
hesabın var mı? giriş yap