• uzun zamandır bedelli çıkmıyordu, geçmiş bedelliyi o yüzden 15.000 yaptılar, yığılmadan dolayı.
    30 çokmuş 3-5 sene erteleyeyim diyenler bence avcunu yalar. koydular artık önünüze ya 30 ver ya git.
  • 15bin le yırtığım olayy.
  • ücret önce sabit kalacak denildi sonra artırıldı. bir yıl önceki bedelliye göre yüzde yüz yirmi zam yapıldı. zorunlu görev süresi yüzde otuzdan fazla artırıldı. ek olarak kota koyuldu.
    arkadaş yaş sınırı koy ve kişi o yaşı doldurmadan bedelli hakkı tanıma olsun bitsin. ayrıca üniversite mezunu olmak artık bir anlam ifade etmiyor. açıkca boş yere okumayın deniliyor. bence bu sistem sadece okul okumayanlara yaradı. üniversite mezunu adama hiç bir artı tarafını göremedim
  • 1 kasım 2019'a kadar başvuran bakaya ve yoklama kaçaklarına kurasız tanınacak olan hak. diğerlerini bilemem. şubelere danışın.
  • kıdem tazminatı konusunda ayrıntılı bilgisi olan arkadaşlar bana mesaj atarsa sevinirim.

edit: mesaj kutum çaylak arkadaşlara da açıktır.
  • zinciderede sabah erken kalkmak dışında çok insani olarak gerçekleştirdiğimiz eylem. bd-23'e selamlar !

(torpili olanlar, adam kayıranlar her yerde olduğu gibi askeriyede de var... kimse bana 13 gün sakal kesmeyen, bot giymeyen, ictimaya katılmayanların torpilli olmadığını anlatmaya kalkmasın komutanım, sizi seviyoruz yine de gerek yok inkarlara..;)
  • akıllı telefonu falan geçtim normal telefon bile götürmeyi düşünmediğim askerlik yapma şekli. pişman olur muyum gidenler yeşillendirse güzel olur? hepi topu 20 gün değil mi çok acil bir şey olursa can dostumuzdan alıp ararız herhalde eşi dostu.

bir de kitap mevzuu var. kitap götürmek saçma mı. sıkılınca bari okurum falan diyorum ama sıkılmaya vakit oluyor mu? yorgunluktan direk uyuyorsun falan deniyor genelde. ne diyorsunuz dedeler.

edit: telefon şart değil ama kitap mutlaka götürün deniyor dostlar. boş vakit çok oluyormuş muhabbet de çok sevmiyorsan kitap okumak zaman geçirmek için güzel bir yöntem deniyor. telefon da çok lazımsa tuşlu götürün akıllı telefon yasak olduğu için riskliymiş, şarz etmesi falan da ayrı dertmiş. o yüzden şöyle 2-3 roman alıp gideceğim ben. telefon bulursam bir tuşlu götürürüm belki. bulamazsam da çok zorlamam.
  • merak ettiğim konu şu evrak alma tarihim 23 ağustos 24 ünde teslim olsam 18 gün sonra mı terhis oluyorum yoksa 7 eylül evrak bitiş 7 eylül’ün üzerine mi 18 gün saymam gerekiyor
  • 15 dakikada bir kontrol ettiğim halde başvuru aktif görünmüyor. bilgisi olan varsa bir yeşillendirsin
hesabın var mı? giriş yap