• 14 yaşındayı görünce celallenmeyin hemen. türkiye'deki kesimi unutun. mahkemenin karşısında karar vermesi zor bilimsel dozu fazla bir talep var.

ingiltere'de kanserine çare bulunmayan 14 yaşındaki kız çocuğunun, mahkemeye başvurma sebebi, bedeninin dondurulma talebidir. adı açıklanmayan kız çocuğu, annesinin de onayıyla başvurur. talebi ingiltere'de reddedilince soluğu amerika'da alırlar ve onay çıkar. fakat bu sefer annesinin onayına karşılık altı yıldır görmediği babası karşı çıkar. karşı çıkma nedeni ise; hastalığın çaresinin 200 yıl sonra bulunması halinde çevresinde hiç akrabası, tanıdığı olmayacağından çekinmesiymiş. hakim de kalkar adının açıklanmasını istemeyen kızın yanına gider. cesaretine hayran kalan kıza bu onayı verir. hakim daha sonra tereddütünün anne ve baba arasındaki anlaşmazlık olduğunu söyler.

şimdi kendisi amerika'da 37 bin sterlin(155 bin tl) ödeyip, belki uzun yıllar -130 derece altında bekleyecektir.

mahkemeye yazdığı mektup ise;

"neden kendim için bu sıradışı yöntemi istediğimi açıklamam isteniyor.
    14 yaşındayım ve öleceğimi biliyorum ama ölmek istemiyorum.
    kriyojenik korumanın, yüzyıllar geçse bile bana yeniden dirilme şansı sunduğunu düşünüyorum"
    yerin altına gömülmek istemiyorum.
    daha fazla yaşamak istiyorum ve düşünüyorum ki ileride kanserime çare bulup beni uyandırabilecekler.
    bu şansı kullanmak istiyorum.
    bu benim isteğim"

kısa not: amerika ve rusya'da şu an 300 kişi dondurulmuş bir şekilde bekliyor ve sırada 1250 kişi daha var.

kaynak: kriyojenik
  • gerçek olduğundan şüphe duyduğum haber, 14 yaşında bi insan yaşamak ister ama anı yaşamak ister
  • dondurulup tekrar diriltilen bir canlı var mı merak ediyorum. eğer yoksa bu şey umut tacirliğinden başka bir şey değil. insanları öldürüp kanını boşaltıyorlar sonra içine -50 derece gliserol enjekte ediyorlar vs.. iyi de adam öldü bilader. ruhu gitti yani. tekrar geri gelebilir mi? bizzat kendisi olarak? bu mümkün mü?

edit: eğer beden başarılı bir şekilde çözülürse belki ruhta ait olduğu bedene geri gelir ha? sonuçta ruh ölümsüz. işte bunlar hep vanilla sky.
  • (bkz: cryonics)
  • etik değildir, biz enayimiyiz.. sonuçta geleceğin ortaçağsında yaşıyoruz...sen uyanıcaksın, savaşlar bitmiş, güneş enerjili evler bilmemne.. biz yaşıycaz mağra adamlarıyla..
  • benim anlamadığım bu işlem yaşayanlara uygulanmıyor. kaldı kız zaten 18 yaşın altında. abd de buna izin veren bir kanun olduğunu düşünmüyorum. haberde bir sıkıntı var gibi.
  • kuran'da olmaz diyomuş olum ne boşuna uğraşıyorsunuz, az manyak değilsiniz siz de.
  • bu kararı nasıl kabul ettirdi ben en çok onu merak ediyorum. eminim ki tek başvuran o değildi. belki de bir denek olarak kullanmak istediler kızı kimbilir... umarım herhangi bir sorunla karşılaşmaz ve istediği gibi, sağlık sektörünün geliştiği bir gelecekte gözlerini açar.
  • cryonicsler arasinda yerini almistir. henuz kontrollu isi arttirimi, hucre ici kristallenme gibi bir suru probleme cozum bulunamadigindan geri dondurulmesini guncel teknolojiyle imkan yoktur.
  • oooo caner taslaman hocaefendi hazretlerinin uyduruk, kuranın doğruluğunu kurandan açıklayan videoları da gelmeye başladığına göre, konu şimdiden sulanmış demektir. moderatörler konuyu kapatabilirler, en azından cehalete bakıp üzülmeyiz.
hesabın var mı? giriş yap