anteke

  • 5722
  • 4
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

jahrein

twitch'i pek bilmediğimden dolayı kendisinin yayınlarını izlemedim, youtube'da önerilenlerde bir iki kere karşıma çıktı.

ukraynalılara ırkçılık yaptığını görünce nerede yaşadığını araştırdım. şaşırmadım ki rzeszow denen polonya'nın yozgat'ında yaşamaktaymış. ukraynalılar polonya'ya özellikle son 5 yıldır akın akın çalışmaya gelmekte ve özellikle cehaletiyle bilinen doğu polonya'daki dazlak tiplere de propaganda alanı doğmakta.

e haliyle kendisinin polonyalı arkadaşlarıyla olan muhabbetinde de ukraynalılara ırkçı ifadeler kullanılmış olması gayet olası ve social acceptance adına bu ergen irisi kardeş de bunun çok komik ve normal olduğunu düşünmüş olabilir, tweet'teki ırkçı ifadenin bundan kaynaklandığını düşünüyorum.

yeni başbakanın, polonya'da ırkçılığa kesinlikle izin vermeyeceklerini söylemesinden dolayı son günlerde bu tip durumlara yönelik adımlar hemen atılıyor. ancak kendisi bu tweet'i türkçe atmış, ben yine de kendisini ilgili birimlere ihbar ettim, daha önceden bir vukuatı yoksa, para cezasıyla yırtabilir. bu ihbarı kendisine gıcık olduğumdan falan değil, yaşadığım ülkedeki siyasetçilerin söylediği lafların ne kadar arkasında durduklarını görmek için yaptım. bu para cezası alsa bile zaten koymaz, hem de biraz ders almış olur.

ayrıca oranın adının priority seat olmasının bir sebebi var. tayvan, japonya gibi mahalle baskısının zirve yaptığı bir yerde yaşamıyorsanız, insanların o koltuklara oturduğunu görürsünüz zaten. rzeszow'da da oturuyorlardır, benim yaşadığım şehirde de oturuyorlar. medeniyet, sahibi geldiğinde oradan kalkabilmekte başlıyor.

devamını okuyayım »
23.01.2018 01:48