• az rastlanan isimlerden biridir. lise döneminde yakın bir arkadaşımın adıydı, beni evden her aradığında babam odama seni arkadaşın düldül aradı gibi notlar bırakıp kendince çok eğlenirdi. kınıyoruz tabiki kendisini.
  • erkek ismi(ymiş). şöyle acı bir şekilde öğrendim anlatmadan geçmeyelim.

geçen hafta bir arkadaşım aradı gelsene cafede oturuyoruz bizim çocuklar da var gel sende tanıştırayım çevre olsun falan dedi. gittim bende. neyse… şimdi bunlar aynı iş yerinde çalışıyorlar sürekli işle ilgili konuşuyorlar falan sıkıldım bende. neyse kahvemle falan oynuyorum böyle hızlı hızlı karıştırıp girdap yapıyorum falan işte. o ara üstünkörü bi şeyler duydum, "aa behlülün montundan değil mi o, süper ya." falan diye. hani iş harici bir muhabbet ya ordan gireyim gerisi gelir dedim. aşk-ı memnuyu da bi kere falan annem izlerken görmüşlüğüm var. kim kimdir bilmem yani.

daldım muhabbete;
    - çocuklardan biri : aa behlül'ün montundan değil mi o ??! süper ya…
    - ben : valla montu bilmem de behlül süper yahu bayılıyorum ben ona. allah özenmişte yaratmış valla. böyleleri de bize hiç denk gelmez zaten. behlül gibi bulsak birer tane ne güzel olur aslında dimi. vucüdu mükemmel, yüz desen bebek, boyda var maşallah.of of… ehehe…

dedim ve tabi sustum tepki bekliyorum, onlarda birşeyler söylesin muhabbet açılsın falan. ses yok, anlamsız ama manidar bakışlar… ve derin bir sessizlik… ardından biri sessizliği bozdu ve başka bir muhabbet açtı konu değişti falan ben de sustum gene. diyorum ya böyle ketum ne uyuz adamlar yada karı kız muhabbetini sevmiyorlar. bir de yeni tanışıyoruz sıcak bakmadılar herhalde diye düşündüm. neyse… o gece öyle bitti. acayip soğuk davrandılar bir de behlül hayranlığımı duyduktan sonra…

hatta biriyle iki gün önce karşılaştık çarşıda selam bile zor verdi uyuz...

bu hafta baktım annem aşk-ı memnu izliyor oturdum ben de yanına. bakıyorum… lan o süper dediğim kız çıktı. yanında da kıvanç tatlıtuğ… bir baktım kıvanç behlül müş, o kız da bihter… şimşekler çaktı gözümde. midem bulandı başım döndü bir an. behlül diye erkek ismi mi olur lan. bir de ben geçen sefer afedersiniz götümle mi izlemişim napmışsam ordan duymuşum bi behlül kızı da görmüşüm hemen eşleştirmişim. gittik adamlara da behlül şöyle süper, böyle harika. ay bize denk gelmez ki, vay bayılıyorum, yok vucüdu şahne yok yüzü bebek… adamlarla yeni tanışıyoruz, beni gay sandılar kesin. tabi bozmuyorlar da. beni olduğum gibi kabul etmek istediler herhalde, kınamadılar.

haybeden gay olduk adamların gözünde…

behlül… erkek… bayılıyorum…breh anasını satayım… azıma sı… neyse…

nefret ediyorum senden kıvanç… insan hiç behlül diye rol olan senaryoyu kabul eder mi be. yaktın beni.
  • ne alakası olduğunu henüz keşfedemedim ama sürekli olaraktan bana at ismi gibi geliyor. "h" harfine yapılan vurgu "deh dıgıdık dıkıgık deh" içindeki "h" lerle etkileşime mi giriyor acep bilemedim.

ilgili karakteri toplamda 5 dk izlemişliğim yok, bir iki saniye yastık sahnesi vardı herhal, o kadar.

edit: yahu bu bizim bildiğimiz düldülün beynimde koşturmacasıymış.

mesajlar ile beni bu karmaşadan kurtaran herkese çok teşekkür ediyorum, ayrıca böylesi garip benzetmeler çözülene kadar kendimi mal gibi hissediyorum.
  • bir erkek ismi
  • bu isimde bir kediye assos sahilinde rastlanmıştır.
    ismini nerden biliyorsun diyecekseniz.. sorduk söyledi kardeşim. akıllı çocuktur behlül.
  • bir erkeğe, ayşe ismi bile bu isimden daha çok yakışmaktadır.
  • düldül'den mi, küheylan'dan mı çağrışım yapıyor bilmiyorum ama bende çok güzel bir at ismi olur hissi uyandırıyor.
  • nasıl ki şaban tdk'da olmasa bile halk arasında saf, şaşkın demekse (bkz: #110211) behlül de bundan sonra dönek, güvenilmez ve hatta şerefsiz erkek tanımının sıfatı olacaktır. en azından ben artık öyle kullanacağım. durun kullanayım: "aa o mu o tam bir behlül ya bırak hayır gelmez o heriften."

nasıl da güzel oldu değil mi?
  • iki erkek kardeş arasında şu diyaloğun geçmesine sebebiyet veren şahsiyettir.
    olay küçük kardeşin eşinin hamile kalması ve bebeğin cinsiyetinin erkek olduğunun öğrenilmesiyle vuku bulur.

k1-kardeş 1(bebeğin babası)
    k2-kardeş 2(amca adayı)

k1:(eşinin karnını okşar,bir yandan da abisinin eşine bakarak)behlüüül bak bu amcan, bu da onun eşi.
    k2:ne diyon oğlum sen ya!(ciddiye almış garibim)
    tüm ev ahalisi yerlerde...
hesabın var mı? giriş yap