• "ankara"

unutmak ne mümkündü varolduğun şehri.
  • diziyi hiç izlemedim. dizi başlamadan önce erdal beşikçioğlu'nun yeni dizisi diye televizyonda reklamı çıkmıştı. uzun saçlı, bıyıklı bir adam, toprak yolun ortasında bozulan arabadan inip misket oynamaya başlamıştı.

behzat ç. - ilk tanıtım
  • şevket'in behzat'a nasihatlerini takriben behzat'a ağır biçimde kayması.adam rolünü çok iyi yapıyor
  • ekibin absinthe içtikten sonra;

-büroya gelenlerin ''yanıyom la'' deyip su sebiline dayanmaları...
    -hayalet'in ılgına yazdığı mektubu geri almak için elif'in evine gidip orada kafası güzel konuşurken bir anda kanepede sızması...
    -akbaba'nın hayalet'in geceyi elif'te geçirmesine verdiği ''oha'' tepkisinin akabinde, battaniyeyi toplasaydın bari tepkisindeki naiflik...

yazılacak onlarca sahne var ki zaten daha önce ve bundan sonra yazar arkadaşlar yazacaklar... bu dizi alkol veya küfür sayesinde sevilmedi, özellikle cinayet büro ekibinin arasındaki bağ,hepimizi özellikle üniversite ev arkadaşlığı dönemindeki gerçek dostluklara,dertleşmelere,gereksiz goygoylara götürdü ve bunu başaracak kadar doğal ve sade anlattı bu adamlar...
    ankara'yı sevmeyen veya sevemeyen birçok kişiye gri şehir ankara'yı sevdirdiler...
    bir efsaneydi ve bitti,geride sadece akıllarda ve sohbetlerde yıllarca paylaşılacak replikler ve hikayeler kaldı...
  • bir arkadaşım dizi önerisi istedi. şahsiyet dedim. gerçekten de çok başarılı. behzat ç’yi izledin mi diye sordum; izlememiş.

behzat ç., bir paralel evrendir. kendini bazen menemen sofrasında bulursun, bazen hep buluştukları meyhanede, bazen de sabah simit çay kahvaltılarında. hep yaşamak ve parçası olmak istediğin bir paralel evrendir; herşey yerli yerinde. ne amirimi başka bir oyuncu canlandırabilir; ne de müzikleri pilli bebek dışında biri yapabilir. herşey yerli yerinde, olması gerektiği gibi...
  • leyla ile mecnun dizisiyle cektikleri bolum efsane
    - ismail abi lan demiyor lan la diyor
  • babamın behzat komiserle akbabanın oynadığı bir sahnede ''ulan çirkinlikte mi para edermiş? '' demesi.
  • her gece eve siyah poşetle gitmek.
  • haruncuğum seviyorum merkez, bir de "beni köpekler ısırdı eda" diye aglaması
  • saçma sapan konuşma la.
hesabın var mı? giriş yap