• olay fener değil. şirketin kurumsal logosunu illegal şekilde kullanıp daha sonra da şirketi eleştirmek nedir yahu? dava açtılarsa eğer, fenerin kazanma şansı olduğunu düşünmüyorum
  • sözde laik vasat başkanınız arap sevicisinin cenazesine gidiyor ama gs liler arap hayranı oluyor. lige havlu atınca iyice hırçınlaşan türkiye'nin ikinci büyük taraftar grubunu ilgilendiren dava.
  • olayin arapcilikla, bedevicilikle alakasini hala cozebilmis degilim. bein logosunun uygunsuz kullanimi ile ilgili firma dava acacakmis. okudugum haberlerde bu detay vardi.

bein fenerbahce logosunu ayni sekilde kullansaydi ve fenerbahce dava acsaydi o zamanda burada kahramanlik hikayeleri yazacaktiniz oyle degil mi?

siz gercekten ucmussunuz.

tanim:

bein'in hakli davasidir.
  • normalde milliyetçilik damarım tuttuğu için yerlinin yanında olurdum ama olayın perde arkası farklı, birkaç yazar yazmış hatta.

ali koç sezon başından beri bekleneni veremeyen takımı, kendini kurtarmak adına suni düşmanlar yarattı. tanıdık geldi değil mi? her seçimde karşılaştığımız manzara.

önce hakem sonra bein sonra başka bir şey. bir yandanda taraftarın hoşuna gidecek demeçler verdi, racon kesti. bunların tamamı taraftarı uyutmak içindi. şimdi ise bein’in yayın haklarını bırakmasını, acun gibi kendisininde söz sahibi olacağı birisinin yayın haklarını almasını istiyor.

bakın arapları zerre sevmem fakat şu lige şu parayı katar ile malum ilişkiler olmasa kimse vermez bu çok net. ali yayın gelirlerini düşürüp kendi yolunu bulma derdinde. adam açık açık gerekirse avrupa’ya gitmeyiz demişti hatırlarsanız.

tüm bunlara ek olarak yabancı bir kulüp türk firmasının logosunu evirip çevirip kullanıp onu zarara uğratırsa tepkiniz ne olurdu?

milliyetçilik damarları tutan sevgili fenerbahçe’liler, cumhuriyetimizin son kaleleri, cengiz holding’in reklamını yaparken sorun yokta, ülkenin varını yoğunu yiyen araplar ile ali babanızın problemi olunca mı tepki veriyorsunuz?
  • olayı tam olarak bilmediğim için kim haklı kim haksız yorumu yapamayacağım.
    yorumlardan anladığım doğru ise; fenerbahce yayinci kuruluşun izinsiz olarak logosunu değiştirmiş. eğer durum buysa bein hakli zaten sonuna kadar. bu arada yanlış anlaşılmasın beinin de amk.
    ama burada asıl tuhaf olan 'katarli kapitalistlere' karşı 'ali koçu' yedirmeyecegiz söylemi. bakın fenerbahçe bile demiyor bir çoğu (ki bir hukuksuzluk varsa fenerbahce de elbette bundan bağımsız değildir sırf siz tutuyorsunuz ve karşı taraf yabancı diye). vurgu direk ali koca.
    peki ama niye kardeş? koç ailesini beinsporttan daha ahlaklı yapan şey ne, söyle hele bi?
    beni yabancı sermayedar sikemez ama yerli burjuva olunca gotumu sonuna kadar açarım mantığı bizim dışımızda başka ülkelerde de var mı acaba? ulusalcilar sacmalardi en son böyle seyler komprador burjuva vs. diye.
    lan paranın, somurulmenin türkü, yabancısı ; islamcisi, sekuleri mi olur? bütün formları bir güzel emcikliyor iste bizi*.
    ne diyim? allah akıl fikir versin.
  • yine başlık altında bilip bilmeden atıp tutanlar olmuş, açıklamaya çalışanlar da olmuş ben özetleyeyim:

- bein grubu şu an hayrına para dağıtıyor takımlara. zarar üstüne zarar ediyorlar. bizim lige verdikleri parayı çıkarmaları mümkün değil.

-bein grubun ülkeden çekilmesi demek, lig maçlarının dünyada yayınlanmaması, takımların yayın gelirlerinin hemen hemen 0a inmesi demek. zira başka kimse o paraları vermez.

- bu zengin arapları sevmem, isteyen önceki entrylerime bakabilir. ama bu katarlılar iyi yatırım ağları kurdular ve diğer araplardan baya bir sıyrıldılar. bein'in sahibi psg'nin de sahibi. kişisel serveti 8 milyar dolar(tüm koç ailesinin toplamından fazla). adamın ailesinin serveti trilyon dolar.

- adamlar dünyada futbola yatırım yaptıkları için uefa, fifa vb kurumlarda söz sahibi. katar'a dünya kupası aldırdılar vs. sevelim sevmeyelim gerçek budur

- bu olayda araptan türkten bağımsız fener'in yaptığı saçma. adamların logolarını kullanıp korsan bir şekilde görsel hazırlayıp panolara koydular. bu maç dünyada yayınlanıyor. bein için ciddi prestij kaybı. ondan dolayı önemsedi adamlar. burada ali koç cidden hem servetini hem de boyunu aşan bir işe girdi. arada fener'i yakacak. bein'in çok yüklü bir tazminat alma ihtimali yüksek. bakın 3-5 değil, ciddi paralar alırlar.

- fener'in itibarı için de kötü bir olay. delil vs olmadan çocukça bir hareket yaptı fener. koskoca camiaya yakışmadı. hakkını hak yiyerek aramak kimseye yakışmaz.

- bein'e karşı fener'in sunduğu argümanlar saçma. elle tutulur değil. hayali bir düşman yaratmaya çalışırken gereksiz yere dikkat çektiler. özellikle ffp denetimi altında olan bir takımın, uefa'da güçlü lobisi olan daha zengin bir oluşuma böyle yapması sıkıntılı bir durum.

şu yazdıklarım sevelim sevmeyelim hayatın gerçeği. gönül ister ki para katarlılarda olmasın, ligimiz böyle ele avuca düşüp arap parasına bakmasın. ama gelinen nokta budur.

ha bein gidince gs,fb,bjk gibi takımlara bir şey olmaz ama anadolu takımları biter. o topçuları hep havuzdan gelen ciddi parayla alıyorlar.

ayrıca bjk ve gs'nin acun'un oluşturacağı bir yayın havuzuna katılmayacağı ortada. burada da nafile bir çaba var ali koç tarafında.

uzun lafın kısası şu hareket fener'e itibar ve para kaybettirmekten başka bir işe yaramayacak. sırf taraftarını uyutmak için çocuk gibi şu işlere girmek fener'e yakışmıyor.

hakkını elbet arayacaksın ama adamların logosunu alıp içine ergen ergen şeyler yazıp panoda çevirmek nedir mk. kaç yaşındasınız birader?

profesyonellik olmadan yapılan işler haklıysan da haksız konuma sokar seni. ciddiye alınmazsın bir süre sonra
  • sevgili fenerliler, ısrarla bu işin ticari boyutunu anlamayıp işi ırka, milliyete falan getiriyorsunuz. peki o zaman görsellütfen bu görseli alın koç şeklini ters çevirip “be pork” yazın ve tüm medyaya reklam olarak verin. bakın çok sevdiğiniz türk oğlu türk koç grubu size neler yapıyor. yemin ederim sizin kadar toksik bir grup yok.
  • yarın gidip mc donalds ve burger king logolarını aynı font ve renkleri kullanarak "obez ettiniz amklarım" yazıp billboardlara çıkıyorum. hem toplum sağlığını korumak için duyarlılık yaratmış olurum hem de nasıl olsa yanımda yer alarak cezamı üstlenecek yüzlerce delikanlı milliyetçi fenerbahçe taraftarı var bu başlıkta. çünkü istediğiniz gibi insanların logosuyla, fontuyla oynayabilir, dava edilince de yanınızda olmayana vatan üzerinden edebiyat yapabilirsiniz...

not: bir bok olacağını sanmıyorum, zaten yarıştan koparsa fb de bırakacak o t-shirtleri giymeyi. ama bu bir hukuk davası, kararı da mahkeme verir. şuradan ucuz milliyetçilik çıkarmayın allah aşkına...
  • yazacaktım bu konuyu ama “elf gözlerin neler görüyor legolas?” durumu oluşmasın diye yazmadım.

o bant kısmı reklamlarında sürekli “fenerbahçe’yle kimse oynayamaz!” “fenerbahçe’yle kimse uğraşamaz!” tarzı yazılar yanıp sönüyordu. bir de “beinfair” yazıyordu. ve ne vakit bu yazılar o bantlarda çıktı yayıncı kuruluş hemen yakın çekim kamerayla yayına devam etti.

çekirdeği aldım bekliyorum.
  • hahah ticari amaç gütmeden kullanılırmış. bir de kulübün hukukçusu yok da siz mi biliyorsunuz denmiş. aynen kardeşim senin hukukçun var ama koskoca dünya çapında şirketin hukuk birimi yok. adamın londra'da hukuk kanadı var. gelip açıklamasını da yapmış. cidden kendi tuttuğu takımın hukuk birimi olduğuna ama koskoca dünya çapında firmanın hukuk birimi olmadığına inanlar var. aynen kardeşim ama hatırlatayım en son hukuk biriminiz bir futbolcu için '' poker oynadı risk aldı'' diyordu. sonra sonucu gördük.

al-marri

'' ama bir noktadan sonra siz bizim logomuzu illegal şekilde kullanırsanız bu problem olur. londra'daki hukuk kanadımız bu işe el koyabilir. tişörtleri çıkarın, ne söylemek istiyorsanız söyleyin hiçbir problem yok. bazı şeylerin ihlalini yapmayalım artık''
hesabın var mı? giriş yap