98 entry daha
  • eğitimsiz, kaybetmiş, ezik, sinik bir insana vereceğin en ufak yetkinin bile o insanda nasıl bir güç zehirlenmesine yol açacağını hepimiz az çok tahmin edebiliyoruz. bu bekçiler yakında tepemize zabıta irfan gibi çökecekler diye korkuyorum valla.

+ …sonra neyse işte tombalah çıhtım başgan toplantıda dediler. vurdum kapıyı girdim içeri. haggaten de bahtım içişleri bahanıyla toplantı halinde. sonra başgana dedim ki bu iş böyle gitm...bi dakka tombalah
    + ee bağyan bağyan pardon! bu sizin evingize sürekli girip çıhan adam kim ya? hayır uyuşturucu ya da fuhuşsa yetkim var yaniğ o bahımdan soruyom. hele fuhuşturucuysa onun cezası daha ağır.
    - sanane be ahlak bekçisi misin sen?
    + he valla öyleyim. gerçi ben bekçi yerine mahalle muhafızı denmesini tercih ederim ama neyse. bu arada istagram varsa ordan devam edelim mi? böyün başgana da dedim bunu. başgan başgan dedim senin istagramda var 58 bin takipçin. biz bi hanfendiyi takip edelim desek yoh taciz yoh yetkiyi kötü gullanma falan. bahtım başganın gözleri doldu, dedi ki irfan…
    - …
    + tombalah bunların fındıhlılarından niye almıyon ya onlar çok güzel oluyo. çuhulatası bitse bile fındıhları bi müddet daha insanın ağzında galıyo, çoh güzel oluyo yani.
  • günümüz sa’sı (malum kahverenginden)

(bkz: sturmabteilung)
  • şimdi benim sevgilim olduğunu varsayın, ben sevgilimle bir sahilde dudak dudağa öpüşürken bekçi bizi gördü. bekçi bana şiddet mi uygulayacak?

amk bu nasıl bir distopya arkadaş, ülke 1984 romanına döndü gerçekten.
  • ekşi sözlük’te okuduğunu anlamayan sığırları bir araya toplayan başlık. ciddi ciddi bu yasa teklifini bekar kadınların evini gözetme için verildiğini düşünenler var. ne diyim size bilemedim gerçekten.
  • ya bu orospu çocukları hepimizi hukuk okumak zorunda bırakacak çünkü herhangi bir kadını gözleyen herhangi bir kamu görevlisinin anasını avradını sikmek türk gençliğinin birinci görevi olmalıdır. amına kodum bok renklileri.

not: müstafi aynasız.
  • buna şimdiden dur demezsek özellikle kadınlar için bu ülkenin geleceği çok karanlık olacak.
  • anası, ablası, kızı, sevgilisi yalnız yaşayan erkeklerin şöyle bir oturup, "yakınımın evini elin, ne eğitimi aldığı bile belli olmayan herifi gözetleyebilecek ve bu yasal olacak ha" diye oturup sonuçları etraflıca düşünmeden, savunmaya geçmemesi gereken mesele.
  • genel olarak bekçi konusu ilk gündeme geldiğinden beri muhalefeti sıkı sıkı anıyorum. selamlarımı iletin, kim derlerse, siz selamımı söyleyin onlar anlar.
  • akp neden kadınların düşünme yetisi yokmuş gibi davranıyor? bekçiye mi kaldı mına koyim milletin mahremiyeti
197 entry daha
hesabın var mı? giriş yap