• yıllardır düşünüp içinden çıkamadığım durum. bir diğeri de belediye otobüslerinde ayakta yolcu taşınması konusu. belediye otobüsü içinde olunca ilahi bir güç tarafından korunuyor muyuz arkadaşlar? iş yeri ve okul servisleri, uzak mesafe yolcu taşıyan otobüslerde bu bahsettiğim durumlar kurallar çerçevesinde korunurken belediye otobüslerinde neden gözardı ediliyor gerçekten bilen biri yanıtlasın ve aydınlanalım. çünkü bildiğim ve gördüğüm kadarıyla belediye otobüsleri de takla atma, yoldan çıkma, diğer araçlarla çarpışma kabiliyetine sahip. dolmuşlar için de keza öyle, her ne kadar kurallara pek uyulmasa da dolmuş şoförlerine de ayakta yolcu aldıkları için ceza yazıldığına şahit oldum. belediye otobüsünü diğer ulaşım araçlarından ayıran farkları merak ediyorum. teşekkürler...
  • belediye otobüsüne bindiğim zaman kendimi turşu bidonundaki sarımsak gibi hissederim. buraya aitim, bir fonksiyonum var ama kimse beni önemsemiyor daha da kötüsü aynı bidondaki havuç da, lahana da. korumaya çalışmamaları da normal.
  • dün otobüste seyir halindeyken benim de düşündüğüm bir değişik durumdur.
    her yerde emniyet kemeri hayat kurtarır tarzı kamu spotları olduğu halde, toplu taşımalarda (otobüs, dolmuş, hızlı trenler vb.) neden koltuklarda emniyet kemeri bulunmaz anlayan beri gelsin.
    olası bir kaza anında insanların savrulması an meselesi.
    bu durumu geçerli bir sebebi var mıdır, merak içerisindeyim.
  • üstte yazarların bahsettiği benim de merak ettiğim durum.
    özel otomobillerde emniyet kemeri takılmalı aksi takdirde cezası var. peki neden belediye otobüslerinde bu durum yok? üstelik ayakta da gidilmesine müsaade ediliyor.
    kısaca söylemek istediğim bu durumun tezatlığıdır ya ceza kesmeyeceksin ya da sefer sayılarını arttırıp ayakta yolcu taşımayan emniyet kemerli otobüsler gelmeli.
  • mantıksız olan emniyet kemeri zorunlu olmasına rağmen ayakta yolcu alınması. ayakta istifleme hele ki üff akıllara zarar..
  • belediye otobüslerinde ayakta gidebilirken, özel aracında emniyet kemeri kullanmamanın cezaya sebebiyet vermesi saçmalığının bir boyutu.
  • otobüsler ayakta hatta yeri geldiginde otobüsün boşluk kalan her noktasında yolcu taşıdığı icin gerek duyulmayan zımbırtı. yolculuk sırasında herkes birbirinin emniyet kemeri aslında. bazen tutunacak dal bulamıyorsun gidip tanımadığın birine rica edip koluna tutunuyorsun. ne emniyet kemeri yahu.
  • iğne atsan yere düşmeyeceği için kaza anında koltukta oturan kişiler çok uzağa savrulamayacaktır. bu yüzden gerek yok sanırım.
  • kesinlikle ele alınması gereken bir konudur. bakkala gitse emniyet kemeri takan biri olarak belediye otobüslerinin neden muaf tutulduğunun merakı içindeyim.
    ayrıca bu otobüslerin muayenesini kim yapıyor? emniyet kemeri olmayan araçlara kim trafiğe çıkış izni veriyor?
  • o da bir şey mi? hava yok , adı üstünde havasız insan aracı.
hesabın var mı? giriş yap