• yeni tanışılan bir insana pozitif anlamda söyleneceği gibi, mazi'de kalmış birine iç burkulmasıyla da söylenebilecek bir cümle. (bkz: eski sevgili)
  • daha da acıtanı için (bkz: ben en çok seni sevdim)
  • (bkz: en çok seni)
  • iki açıklaması, anlamı olabilir aslında. birincisi "nolur gitme" demek, ama yalvaramamaktır gururdan. "ben seni çok sevmiştim, hala seviyorum ama içini acıtsın da seni durdursun, seni gitmekten alıkoysun diye böyle söylüyorum" demektir.
    ikinci açıklaması da, ki daha olası olan bu, "ben var ya ben...seni öyle bi sevdim ki...senin için herşeyi yapardım ama sen değerini bilemedin hiç bişeyin...artık gidiyorum, arkamda kalbimin bi parçası kalıyo çünkü sen herşeydin...yalnız bi sorun var, artık kaldıramıyorum ne seni, ne değer bilmemeni; bu kadar zaman ben düşündüm hep şimdi sen düşün bakalım!"dır. çekip gitmek için kendinle çelişkiler yaşadıktan, içindeki bütün fırtınaları bastırıp, kuyuları kapattıktan sonra mantığınla gitmeye karar vermenin cümleye en iyi dökülmüş şeklidir...
    alternatif olarak "ben seni ne çok sevdim/sevmiştim" diye kullanılabilir.
  • hayatta sarf edilecek en aciz ve aynı zamanda en samimi tümcedir. acizdir çünkü yalansızdır, karşılık beklemeksizin dudakların arasından dökülüverendir. samimidir çünkü yalansızdır, ne ise odur, kasmaya gerek görülmeksizin sarf edilendir. sorguya alınacak hali yoktur, bazı cevapların soruları bellidir; bazı soruların cevapları belli olduğu gibi. tartışmasızdır. alacak, verecek ilişkisi olmayandır. bir ifadedir, yahut biçimi. ötesi zaten dolaysızdır. gerçektir, nefes alır benim ve senin gibi, ne var ki kayıplara karışmıştır, tıpkı dün yahut bugün gibi.
  • yanlış anlaşılacağını ya da hislerini tam olarak betimleyemeyeceğini (oha ne biçim kelime) düşünerek "sanırım" ile sonlandırıp pekiştirdiğin cümledir bu. her iki durumda da duygu yüklüdür, o duygular birbirlerinden kilometrelerce uzak dahi olsalar, duygudur lan işte onların genel ad(lar?)ı.
    (bkz: bitiriverdim entryi bir ayı edasıyla)
  • cem adrian'ın eylül'de çıkaracağı yeni albümü şeker prens ve tuz kral'dan bir şarkı.

bir istiridyenin kıymetli incisini sakladığı gibi saklarım seni...
    bir bahar dalının narin tomurcuklarını sakındığı gibi korurum seni...
    çok derin...
    derinlerimde ellerin...
    bir armağan gibi tanrı'dan bana...
    kış güneşinde altın kirpiklerin...

ben seni çok sevdim...
    ben seni çok sevdim...
    belki zordur anlaması sessizliğimden...

ben seni çok sevdim...
    ben seni çok sevdim...
    sen oku kelimeleri gözlerimden...

...

şeker prens ve tuz kral - eylül / 2013
    söz & müzik: cem adrian
  • cem adrian'ın bu akşam şahsımıza dokunacak bi parçası daha hoş geldi aramıza. eylül ne güzel bi ay olacak yeni albümle.

ben seni çok sevmiştim, belki zordu anlaması sessizliğimden. anlayamadı beni, gözlerimi okuyamadıysa demek ki.

sözleri ise;

"bir istiridyenin kıymetli incisini sakladığı gibi saklarım seni...
    bir bahar dalının narin tomurcuklarını sakındığı gibi korurum seni...
    çok derin...
    derinlerimde ellerin...
    bir armağan gibi tanrı'dan bana...
    kış güneşinde altın kirpiklerin...

ben seni çok sevdim...
    ben seni çok sevdim...
    belki zordur anlaması sessizliğimden...

ben seni çok sevdim...
    ben seni çok sevdim...
    sen oku kelimeleri gözlerimden."

edit: şarkı sözlerinde tekrara düştük, şarkıya çok kaptırdıysak yaşanılanlara demek ki.

yillar sonra gelen edit; seviyoruz sandığımız zamanlar olmuş. ta ki hakikatini yasayasiya kadar. gozleri okumak ise hala cok muhim. gozlere gelmiyorsa o duygu, görmüyorsan tiri viri o is azizim.
hesabın var mı? giriş yap