• ekonomi yönetimi için ismi geçen iki kişinin karşılaştırması.

bence berat albayrak cv'siyle bir tık daha önde çünkü kendisi bakanlık yapmış bürokrasiyi devlet yönetimini bilen bir isim. daron acemoğlu'nun saha tecrübesi yok anca makale kitap gibi kıytırık akademik işlerle uğraşmış ekonominin başına geçerse tam bir kaos yaşanır sudan çıkmış balığa döner. ama berat albayrak öyle mi gerekiyosa faizi %5'e düşürür gerekirse necmettin hoca'mızı başdanışman yapıp çaaaatttt 30 milyar dolar salar piyasaya yabancılar bir korkar. ben daha güçlü bir ekonomi ve 2023 hedefleri olan bir türkiye için berat albayrak diyorum siz de diyor musunuz sevgili ekşi yazarları? özellikle benim gibi yüklü dolar yatırımı olan kardeşlerimi berat albayrak önderliğinde birleşmeye çağırıyorum.
  • bence ikisi de ekonomi konusunda sınıfta kalır.
    eğer başkanlık sistemi ile birlikte ülkeyi gerçekten uçuşa geçirmek istiyorsak, ekonomi işini ehil insanlara bırakmak gerekir. bu nedenle benim adayım, ülkenin en önemli ekonomisti olan yiğit bulut beyefendidir.
  • olmamış versus.
  • ekonomi alanında bilim kariyerine sahip olmak bakanlık için yeterli değildir. ekonomi bürokrasisini iyi bilmek, uygulama pratiğine de sahip olmak gerekir. berat albayrak için zaten söylenebilecek bir şey yok. o hem teoride hem pratikte boş küme. uluslararası arenada isim yapmış birini göreve getirmek istiyorsak bu ancak kemal derviş gibi 2001-2002 yıllarının olağanüstü koşullarında mümkün olabilir. yoksa o dönemin koşullarına mı döndük. ekonominin başına bir duyun-u umumiye komiseri mi lazım?
  • berat albayrağın kazandığı tüm türkiye'nin kaybettiği versus olmuştur.
  • daron hocanın geleceğine inanmıyordum zira ülkesi için bir şeyler yapmak isteyeceğine inancım tam olsa da daron hoca buradaki otoritelerin onu dinleyeceklerine inanmıyordu. oluşturacağını programı uygulayamazdı. daron hocaya da yazık olurdu...
  • birinin adı doları anında %3,5 arttırırdı diğerinin ise %3,5 azaltırdı.

neyse ki yine liyakata dayalı bir seçimle dünyada çok ciddi bir kredibilitesi bulunan , ekonomi konusunda ödüllü kitapları olan önemli bir isime damat berat albayrak’a kabilede pardon kabine de yer verilmiş.

daron denilen hiç bir başarısı bulunmayan bir afedersiniz ermeni dedileri
    bakan yapmayacaktık herhalde.

bir dahaki kabile’de ateşin kenarında ki güzel yerini jöleli boğa yiğit bulut beye bırakacağını düşünüyorum
  • kurtlar vadisinde musevi konsey üyesi gibi bir ismi olan daron acemoğlu'nun sayın berat albayrak karşısında şansı olmadığı versustur.
hesabın var mı? giriş yap