• (bkz: sakal tıraşı)

tdk was here.
  • (bkz: anlayamazsınız)
    usturanın yağ gibi akıp yüzü rahatlatmasını, dönmüş sakallar vsrsa cımbızla alınmasını anlayamazsınız. arada yapmak lazım.
  • aglamayin lan fakirler diyen bir kisi olabilir (bkz: swh)
  • sadece erkeklerin keyif aldığı şeylerin listesinde ilk sıralara oynar bu. fırçayla tıraş sabununu köpürtme, ustura ile cırt cırt sakalı alma. bildiğin meditasyon amk. neticede şanslı erkektir.
  • henüz pişmiş leziz çorbayı lavaboya boca eden adam sizde hangi düşünceleri uyandırıyorsa, berberde sakal tıraşı olan adam da bende o düşünceleri uyandırıyor.

al bak babam, halen daha berberde tıraş olur. defalarca da anlattım mevzunun manasızlığını, katiyen anlamıyor. bu ısrarını da çocukluk dönemindeki yoksulluğuna, memleketin genel garibanlığına bağlıyorum. iş güç sahibi olunca, paraya kavuşunca, kendini ödüllendirme minvalinde berbere gidip sakal tıraşı olmuş hep. bu onun için bir yükseliş. bir şımarış. o onun konfor alanı artık.

ben ise bir kez olsun berberde sakal tıraşı olmadım. absürt çünkü! ne gerek var. elim ayağım tutuyor, ben olurum..

fakat saç tıraşı, eyvallah! onu evde olamazsın ki ben saç tıraşını da evde oluyorum.

bunun aids hepatit boyutu var bir de.
  • ilkokulda tıraş yazmayı öğrenememiş tüysüz bir ergenin hezeyanı.

anlaşıldığı kadarıyla berber koltuğunda keyifli keyifli tıraş olan birini fazlaca kıskanmış. tabi berberin bu arkadaşı siklemeyip saatlerce sıra bekletmesi de cabası.

tıraş bıçağı teknolojisi arttıkça, daha düzgün tıraş yapılabildiğini sanıyor olması ise bonusu.

ilgili olabilir:

(bkz: donanımhaber ölücüleri)
  • başlığa bak çay demle. nerde olacaktı, kasapta mı?
  • üç haftalık sakalı bir saat uğraş ile evde kesmek yerine, saç kesimi arasına sıkıştırandır. yarın iş sonrası yapacağımda aynen bu.
    eved.
  • bir iki defa berberde sakal tıraşı deneyimim oldu. beğenmedim. kendi sakalımı kendim kesiyorum, çoğu berberden de güzel keserim.
hesabın var mı? giriş yap