• tipik sosyete. bi ara küba'da komunizm, sosyalizm güzellemesi yapıyodu. şimdi ortamlara geri dönmüş.
  • şu an tv de bakan süleyman soylu elazığ depremini 6.8 olarak verirken kendisi depremin 6. 5 olarak revize edileceğini iddia etmiştir tıkla

işbu entry ilgili kişinin iddiasından bir hayli sonra girilmiştir

edit : göte göt dememiştir yanılıyorsunuz. kendisi bu acı günde deprem üzerinden siyaset yapmaktadır. yoksa biz de biliyoruz deprem vergisi nerede diye sormayı ama vakit bu vakit değil

ayrıca bir yazar arkadaş hatırlattı halka maddi yardım, vergi almama vb. kararlar depremin şiddetinden bağımsız olarak 'afet bölgesi' ilanı ile de yapılır. keşke bunu ilgili hanımefendi de bilseydi
  • elazığ depremi ile alakalı attığı tweet ile edepten yoksun olduğunu göstermiş sözde sanatçı..

edit: deprem vergisinin ne şekilde harcandığını sorgulamak başka şeydir, devletin elazığ halkına deprem sebebiyle vergi muafiyeti uygulamamak için deprem şiddetini olduğundan küçük göstermeye çalıştığını iddia etmek başka şeydir.
    dm'den mesaj atanlara duyrulur..
  • sıradan insanın sıradan insana yaptğını kimse yapamaz bu dünyada.

kadın soruyor bu vergiler n'oldu diye. bu deprem vergileri amacında kullanıldı mı diye soruyor. sorduğu için linç ediliyor.
  • kadın adam. 21 senedir toplanan deprem vergileri nerede? bunu sormuş? burda hakaret edip gürleyeceğine cevap ver. nerde olm 70 katrilyon, yeni para ile 70 milyar.

edit: para birimi. rüyamızda göremeyeceğimiz meblağları adamlar biz uyurken aşırıyor.
  • tek derdi bir koç gelsin de domalayım diye düşünen koyunlara dert olmuş,

yıllarca toplanan vergileri sorgulamak her vatandaşın görevi.
  • sanatçılarımız/ünlülerimiz sanki uzayda doğmuş gibi davranip kültürümüzün gerektirdiği gibi davranmayinca linç yiyor haliyle. ben hayatımda ve çevremde şöyle gördüm, başına kötü bir şey geldiğinde, birisini kaybettiğinde, önce yardıma koşar, cenazeyi kaldırır, taziyeni yapar matemini tutarsın. bu kısımda sevdiğin sevmediğin herkes birlik olur herkes aynı acıyı paylaşır. bu cenaze sahibine de saygıdır aslında. ardından eğer bu konuda duyarlı isen, ne gerekiyorsa yapar konuşur, avazin çıktığı kadar bağırır, adaleti arar, işin içinde bit yeniği görüyorsan onları konuşur anlatırsın.

edit: kafası iyi sıçmık beyanı. ülkemizin nasıl bir zorlukta olduğu çıkıyor meydana. elestirecegiz tabi ki tam da bu zaman elestirecegiz.
  • muhalif kesimden değilim, gayet de sağ kesime oy atan biriyim;

amma berna laçin bence doğru bir yere parmak basmış( tabii ki herkes can derdindeyken saçını tarıyor denilebilir o ayrı);

deprem olduktan sonra kandilli’nin sitesinde 6.8 olarak açıklandı deprem şiddeti ve bayaa da kaldı öyle, ekran görüntüsü almak aklıma gelseydi alırdım. şimdi berna laçin başlığına bakınca tekrar bakayım dedim 6.5 olarak güncellenmiş. evet bazen depremden sonra bazen kandilli düzeltebiliyor ama sanırım bu sefer berna laçin’in dediği gibi olabilir, olmayadabilir tabii.

herneyse, laçin’e vurmadan ufaktan da olsa haklılık payı olabileceğini düşünün derim.

#geçmişolsunelazığ

not: 6.8 üzerinde o il vergiden muaf oluyor mu? bilgisi olan varsa sevinirim, çok açıklayıcı kaynak bulamadım ben.
  • ülkenin bu hale gelmesinin baş sorumlusu olan avamı çıldırtmış yine
hesabın var mı? giriş yap