• altyapı takımlarından biri, altınordu'nun akli melekerini yitirmiş yöneticilerinden dolayı katıldıkları turnuvadan ihraç edilen kulüp.

sadece ülkemizde yaşanabilecek bu saçmalık neymiş bir bakalım; (bkz: #75793959)
  • bugünkü oyunuyla keyiflendiren takımım.
  • bu akşam ortaya çıkan tek şey, medel'in orta sahada oynaması gerektiğidir.
  • yeni bir sağ bek edinmiş takımım.

(bkz: vida)
  • öncelikle yaşım 23 ve 23 yıldır holiganlık derecesinde beşiktaşlıyım kızıp sallamayın bana. neyse anlatayım hikayemi. bugünkü maça gitmek için dolmuşla ikamet ettiğim maslaktan yola çıktım, bilen bilir yıldız tekniğin önünde trafik sık sık tıkanır. yine öyle oldu. ben de indim dolmuştan. dedim hem yürüyeyim hareket olsun hem de atmosferi solumaya başlayayım. indim aşağı doğru inen bissürü bjk formalı insan iyi hoş her şey normal. önümde de bi tane "maviş" forma yazılı ağbey yürüyor. gayet iyi giyinimli, kel bir ağabey. jilet gibi şık kıyafetlerinin üstüne çakmış çubukluyu. ulan baktım elini sürekli ağzına götürüyor dedim ne ola ki sonra biraz daha dikkatli baktım ve evet bizim maviş ağabey de tinerci. ulan maviş ağabey jilet gibi giyinmişin neden tiner ya :d:d:d:d ? ulan kaderimiz mi tiner amkum ? neyse öyle olsun. seviyoruz efenim durduramıyoruz. canım beşiktaşım.
  • 56 puanla devam etmekte olduğu 2017/18 macerasında 6 lig maçı kalmıştır.

bunlardan üçü vodafone’da (malatya, kayseri, sivas). izninizle 9 puan yazayım. 65 etti.

dolayısı ile akhisar, galatasaray ve osmanlı deplasmanları bu seneki klasmanımızı belirleyecek.

akhisar’ı, osmanlı’yı yensek; derbi berabere bitse diyorum; 72 ediyor. aşağısı zaten şampiyonluk için kurtarmaz.

derbi haricinde her halükarda 71’e ulaşacağımızı düşünüyorum. derbi bu seneki sıralamamızı belirleyecek benim hesabıma göre. gençler galatasaray’dan puan alamazsa, bence derbideki olası sonuçlar iyiden kötüye doğru bizi 1., 2., veya 3. yapacak (gal., ber., mağ.).

gerçekten ilginç bir şampiyonluk yarışı tüm hızıyla sürüyor. bursa deplasmanında atılan son dakika golü, ilk başakşehir maçında atılan son dakika golü. bunlar olmasa bayağı bitmişiz şimdi geriye dönüp düşündüğümde. ama düşmememiz ve son 6 maçta 5 kez kazanmış olmamız; quaresma’nın cezasının bitişi ve galatasaray-başakşehir maçının geliyor oluşu umutları artırıyor.

averajla veya 1-2 puan farkla sıralanacak gibi ilk 3 takım. inşallah kupaya uzanan biz oluruz.
  • kulüp bazında en sempatik, taraftar bazında en antipatik takımdır.

not: metin oktay spor.
  • taraftarına salladığında, takımını belirtirken bile "beşiktaş taraftarı" bir kişiyi yazdığını bilmeyecek kadar cahil insanlarla meşgul eden canımız, ciğerimiz.

salakça bir tanım oldu, çünkü durum salakça.
    hem beşiktaş taraftarına sallıyor, hem de beşiktaş taraftarı olan efsanesi ile takımını belirtiyor.

ne desem?
  • galatasaray'ın gençlerbirliği'ni yenmesi halinde 3. sırada sürdürdüğü lig yarışında bitime 6 hafta kala 1. ve 2. takımla arasında 2 maçlık puan farkı olacak olan takım.

kalan 6 maçının da ikisi yıllardır başının belası olan akhisar ve evinde gerçekten iyi oynayan galatasaray deplasmanları olan takım.

şu an kağıt üstündeki birinci forvetinden ligde geride kalan 28 haftada sadece 5 gollük katkı alabilmiş takım.

başakşehir'i en son yendiğinde forveti gomez olan, 2 senedir bu puan kayıpları yüzünden bir şekilde sorun yaşamayan ama bu seneki puan kaybı şampiyonluğuna mal olan takım.

stadsız oynadığı senelerde geliştirdiği deplasmanda diğer büyük takımlara nazaran daha kolay kazanabilme huyunu bu sene itibariyle kaybetmiş takım.

yüzünden ve tavırlarından sürekli negatiflik yayılan, aklı beşiktaş'ta olmayan formsuz hocası ve son 2 senenin aksine bu sefer hiç tutmayan negredo, love, lens gibi transferleri yüzünden kötü etkilenen takım.

daha çok şey sayılabilir ama gerek yok. zaten bu iş başakşehir mağlubiyetiyle çoktan bitti. taraftar içerde zayıf takımlara karşı alınan galibiyetlerle boşuna umutlanıyor. belki de lig tarihinin en derin kadrosunun ilk 2'ye girebileceği muamma. bir beşiktaş taraftarı olarak gerçekten üzücü bir sezon geçirdiğimiz kanaatindeyim. umarım gelecek sezonlarda iyi bir yapılanma ve gençleşmeyle son 2 sezonda elde edilen başarılara yenileri eklenebilir.

düzeltme: "ligde" üzücü bir sezon geçirdiğimiz kanaatindeyim. şampiyonlar ligi serüveni harika ve çok gurur vericiydi.
  • büyüklüğün uefa kupası kazanılmasıyla değil uefa kupasında çeyrek final oynamakla olduğunu sanan kulüp.

edit: son 2 senesi iyi geçti diye gelecek 18 senesi de iyi olmayacaktır, geçmiş 18 senesi gibi olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap