• taraftarı olmaktan gurur duyduğum efendi takımım. yense de yenilse de. daima. siyah beyaz devam.
  • fenerbahçe'de oynadıkları dönemde caner ve gökhan'ın annesini hiç es geçme, berkay muhabbeti yap hatta gökhan'a dopingli yaftası yapıştır, hafta içi avrupa maçında dakikalarca fenerbahçe'ye küfret ve buna eşlik eden teknik direktörü efendi say sonra gel bugün caner ve gökhan'a küfür edildi diye duyar kas. böyle de yanar döner, karakter kanseri olan taraftara sahip bir takım işte. tabi bu tip kanserli insanlardan her takımda bolca mevcut. tez zamanda azalarak biterler inşallah.
  • fenerbahçe maçıyla ilgili tespitlerim

1- caner yedeğe. iyi bir sol ayağı var , uzak mesafeli isabetli ortaları var fakat, pozisyon bilgisi yok , sağ ayağı ise hiç yok. solunu kapattıkları anda bütün topları rakibe vurdurdu.
    2-bu iş pepe ve vidayla olmaz. bunun imkanı yok. ikisinin de ayakları çok çok kötü. tosiçten bile kötü. pepe sürekli topu gelişigüzel uzağa vuruyor baskı anında çok hata yapıyorlar. saçma gelecek ama pepeyi izlerken bu adam nasıl realde yıllarca oynadı diye düşünüyorum. marcelo pepeden kat kat daha iyi bence.
    3- tolgay yedeğe. kafa olarak iyi değil ya da gamsız. çözemedim ama geldiği halden çok çok geride.
    4- oğuzhan'a insanlar takmış durumda. dün gece iyi değildi, ama ona gelene kadar çok kötü bir ton adam var. bence oğuzhan onlardan iyi oynadı fakat artık direk bu adamın başına patlıyor herşey. sosyal medya lincine uğruyor.
    5- atibayı ilk defa bukadar güçsüz gördüm. normaldir. fakat bu tamamen yönetim hatası , 200 bin fazla vermemek için bu adama kampı kaçırttılar. hayır 1 kuruş bile hata yapmasalar hak vereğim de, bi sürü dandik adamlara paralar saçtılar. bu adam istikrarlı bir şekilde yıllardır senın en onemlı adamın. ayrıca takımı toplayıcı ozellıgı var, cocugu senın reklam yuzun olmus. değer vermen, vefa gostermen bir adamken sen bu adamla pazarlıga oturuyorsun. tamamen yonetımı hatalı buluyorum
    6- q7 , yine herkesin aksine (dün akşam için) sorunun kendisinde olmadıgını dusunuyorum. kaç kez iyi alanlara depar attı fakat, gerek tolgay gerek oguzhan gerek vida bu adama pas atamadılar. sürekli boş koşular yapıp oyundan düştü. hırslıydı.
    7- lens, cok kotu degil cok da iyi değildi. orta karar. bu adamda hırs yok bence esas sorun bu.
    8- babel , forvette sıkıntı yaşadı. bence babel serbest oyuncu olarak daha çok iş yapabilir. topu istediği yerde alıp , topla gidebilir. geçen yıl taliscanın görevini yapsa cok gol atar kanısındayım. yine de kalite olarak takımın cok ustunde. bu adam 8-0 lık liverpool macında benı cok heyecanlandırmıstı yedekden gırınce. bızım ıcın buyuk sans.
    9- şenol hoca, hocayı begenırım ve istifa gibi saçmalaklara da gırmem. kendısı bızım ıcın nımettır. lakin fener ve başakşehir e karşı bir sıkıntısı oldugu kesın. bugune kadar bu adama kımı oynatması ıcın baskı yapıldıysa sonu husran oldu. oynat denılen adamı oynattı, adam bıtık cıktı. demekki hoca haklıymıs dendı sonra. fakat adamı 1 ay bu nıye oynamıyor dıye gomduler mesela. ben tum kadrodan yararlandıgını dusunuyorum. 11 kısıyle oynamıyor . herkesın bu takımın parcası oldugunu onlara hıssettırıyor ve tumune şans tanıyor. fakat oyuncu değişiklikleri konusunda takıntılı , 70 e kadar kımseyı degıstırmıyor. dun tolgay ılk yarı felakettı , atiba da yorgundu. ben olsam ilk yarıda necip ve lajic i oyuna alırdım.
  • oyuncu - teknik direktör - yönetim - başkan ın uyumsuz olduğu bir organizasyonun başarılı olması mümkün değil. lig başladı sen 3 aydır mobbing uyguladığın kötünün iyisi 1. forvetini yolluyorsun. madem bu adama garezin vardı yollayacaktın bunun planını niye baştan yapmadın?

babel in attığı gol kimseyi yanıltmasın, beşiktaşın maçta kaleye şutu yok, organize atak yok, verkaç yok, komple yokları oynadı koskoca takım. bu nedir yahu allah aşkına 2,5 senedir koskoca takım "ver q7 ye geç ortaya" oynuyor!

15-16 sezonu gibi quaresmanın "rotasyonda" olduğu kadroyu görene-izleyene kadar her şey aynı tas aynı hamam devam edecek.

en fanatiklerinin bile kabul ettiği fenerbahçeyi bu kadar uyumsuz bu kadar kopuk oynadığı sezonda yenemiyorsan zaten dükkanı kapatalım gidelim.
  • kadıköy deplasmanında fenerbahçe'yi yenmemek için yemin etmiş takım.

buyrun; (bkz: 1 mart 2018 beşiktaş fenerbahçe maçı/#74627457).

aaa pardon bu bkz. dünkü maçta ilgili değildi ama olsun son yıllarda fenerbahçe o kadar kötü durumdaki ona rağmen yenemiyor ve istisnasız her fenerbahçe maçında aynı şeyleri yaşıyoruz. bu nedenle aynı maçmış gibi okuyun inanın bir fark yok. resmen dejavu yaşıyoruz artık ve ben bu durumdan çok sıkıldım.

delirmemek elde değil adamların takımı orta sırada mücadele eden anadolu takımlarından farksız ama önce geçmemize rağmen kazanamıyoruz. hoş en iyi dönemlerimizden birinde bile 2 maç üstüste kendi sahamızda 9 kişi kalmalarına rağmen üstelik bir tanesi şampiyonluk maçıyken yenemediğimiz bir takım fenerbahçe. bu yüzden deplasmanda 1 puan iyidir değil mi? sayın vizyonsuzlar sizi.
    (bkz: #67975450)

mesela gene şampiyon olduğumuz ve fenerbahçe'nın amı götü dağıtmış olduğu ve bizim için şampiyonluk maçı sayılabilecek olan (bkz: 3 mayıs 2009 beşiktaş fenerbahçe maçı)'nda da kendi evimizde rezil rüsva olmuştuk o rezil durumdaki fenere.

son 14 yılda benzer birçok maçımız var çok uzatırsam akşam olur. neyse bu da dünkü rezil maç adına olsun; (bkz: #81618085).

not: biz küçükken beşiktaş fenerbahçe'ye karşı hep galip gelir veya kolay kolay yenilmezdi. bu olay 5-6 sene sürdü ama 30 yıldır konuşuluyor. fenerbahçe ise 14 yıldır -ki bu süre daha da uzayacağa benziyor- bize karşı içeride dışarıda havada karada üstün ama o kadar dillendirmiyorlar. yerlerinde biz olsaydık 365 gün 6 saat onu konuşurduk herhalde. yoksa 14 yıldır fener'i deplasmanda yenemeyip her maç öncesinde "rahat yeneriz, kadıköy bize deplasman değil..." gibi salakça söylemlerde bulunmanın başka bir açıklaması olamaz. ya bizim taraftarlar gerizekalı ya da gerizekalı. sonuç itibarıyla bu şeyleri konuşanlar, iddia eden beşiktaşlılar net olarak gerizekalıdır.

unutmayın zaman mekan fark etmez fenerbahçe derbilerin allahıdır ve derbilerde fenerbahçe ne isterse o olur. net.

edit: haydi şimdi oğuzhan özyakup'a, ricardo quaresma'ya, atiba hutchinson'a, necip uysal'a küfür edip kendinizi tatmin edin.
  • caner'den çok acil kurtulması gereken takım. tolga'yı (kaleci olan) koy onun yerine daha iyi oynar. iki yıl önce şampiyon olmamızı kendisinin tendonunun kopmasına borçluyuz. geçen yıl 6 maç ceza yiyerek potada kalmamızı sağlamıştır.
    kısmetse bu sene de kart cezaları ile takımı yalnız bırakıp bizi şampiyonluk potasında tutabilir.

lütfen gitsin ismail köybaşı bile daha iyi.
  • şenol güneş’i eleştirmeyin diyor bazıları. istediği adamlar alınmadı, elinde forvet kalmadı vs.

bu sezon fenerbahçe dokuz resmi maç yaptı ve beş mağlubiyet aldı. yenen takımlar benfica, yeni malatya, göztepe, kayseri, dinamo zagreb.

bunların hangisinden kötü takımız acaba ?

zirvedeki takımlar içinde en az gol atan, en çok gol yiyen takımız. avrupa ligi ilk maçında norveç ligi sekizincisi karşısında kırk beş dakika hiçbir varlık gösteremedik.

ileriye dönük iddaa olarak da iki maçta da başakşehir’i deplasmanda kasımpaşa ve galatasaray’ı yenemeyeceğiz.

hocanın yaşadığı formsuzluktan çok tükenmişlik sendromu ve artık en azından önümüzdeki sezon için bir b planı oluşturma vakti geldi.

akşam saat ikiye kadar uyutmayan takımım diyerek girimizi tamamlayalım.
  • başlığında 1-2 kişi dışında hiç beşiktaş'lı bulunmayan canım takımım. kendi evinde beşiktaş'ı yenememenin acısını çıkarmaya çalışan fenerliler ve onlara destek olmak için gelen gs'liler doluşmuş başlığa. renkli kardeşliği her yerde artık.
  • -----------------karius-----------------
    gökhan - pepe - medel - adriano
    ---------oğuzhan - atiba------------
    lens ----------- ljajic ----------babel
    ------------------love------------------

başka yolu yok, ilk yarının sonuna kadar sahaya bu kadro çıkacak.

uzun top olmayacak, uzun top olmayacak, uzun top olmayacaaak. anasını s.keyim uzun top olmayacak. quaresma ve caner sakatlık olmadıkça 11 yüzü görmemeliler. bu takımın sezon ortalaması 75 kenar ortasına 1 gol, bir maçta ortalama 30 orta yapılabiliyor, 2,5 maçta bir gol attırcak kenar orta oyununun a.ına koyayım. hem quaresma olmayınca ljajic'e bilerek pas vermeyecek adam da olmaz.

caner yerine adriano'nun oynaması takımın hem geriden oyununu daha düzenli hale getirecek, hem de ileride yeni bir pas istasyonu yaratacaktır. q7'siz, ayağa oyun adem ljajic'in etkinliğini arttıracaktır. love'da ljajic ile birlikte hiç kimsenin beklemediği işler yapabilir (ve kesinlikle larin'den kötü olamaz). lens, negredo, love gibi adamların yok olup gitmesi rastlantı değil, biz bu adamlardan faydalanabilecek şekilde oynamıyorduk. ljajic'in gelişi ile çok şeyi değiştirebiliriz.

son olarak babel'in forvet oynaması kadar saçma salak bir şey olamaz. kim atacak ulan 70 golü bu takımda? tek başına babel mi? hücumda bir iki tehlikeli silah olmalı ki rakip hepsine önlem alacağım diye dağılmak zorunda kalsın.

ileriye şuursuzca top şişirenin, kenardan orta açacak diye quaresma'ya güvenenin...
  • ''hocanın elinde forvet mi var, ortasaha mı var ?'' diyenlere sorularımdır.

mario gomez, cenk tosun, jose sosa neydi ? en iyi oynadığımız sezon fb deplasmanında maç kaç kaç bitti ?
    cenk tosun, vincent aboubakar beraber oynarken fb maç sonuçları neydi ?

bir takım 2 sezondur ceza sahası çizgisinin önüne gelmesine rağmen kafayı kaldırıp kaleye şut çekmek yerine hala abuk subuk tiki taka pasları yapıyor veya topu eveleyip geveliyorsa bunun sorumlusu kimdir ?

takımın dmcleri 2 sezondur oyun kurulurken ve rakip takımın forvetleri temaslı baskı yaparken topu ayağından çok geç çıkarıyorsa, topu kaptırıp arkasından kontra atak yiyorsak ve aynı hata yüzünden başakşehir maçında şampiyonluk gitmişse, yine kırmızı kart görme tehlikesi ise yüreğimiz ağzımıza geliyorsa bunun sorumlusu kimdir ?
hesabın var mı? giriş yap