• mağazacılık sektöründen birisi olarak avm de hangi marka ne verir, ne zaman öder genelde bilirim. maalesef iyi bir beşiktaş taraftarı olarak kulübe ait kartal yuvası çalışanlarına üzülüyorum.

avm çalışanı arkadaşlar genelde maaşla beraber prim ödemesine koşar ama maalesef kartal yuvası'nda bırakın primi söz konusu durumdaki gibi maaşlar bile sık sık aksıyor. halbuki kulübe ait olmayan, şahıs mağazalarında çalışanlar ödemelerini genellikle düzgün alır. sebebi ise bu mağazalar zaten para kazanıyor, doğal olarak patron da ödüyor maaş prim her neyse.

kulüp maalesef aldığı parayı acemi patronlar gibi öncelikle aynı kanalı beslemekle kullanmak yerine gidip takım içi ödemelere ayırıyor.

son dönemde aras özbiliz ve benzeri transferlerden cebini dolduran yöneticiler haram yerken bu emekçi arkadaşlar hak ettiğini yiyemiyor. ınsallah çözüm bulunur.
  • kadın voleybol takımı maaş alamadığından dağıldı be. yakışır mı ulan asırlık çınara.. erkek voleybolunu kapattınız zaten.. bu iki takımın toplam maliyeti bu sene adını hatırlayamayacağım bir futbolcu etmez..
  • ilgilenilmesi gereken rezalettir. emekçinin hakkını vermeyen büyük bir kulübümüzdür. yakışmadı
  • merhabalar sözlük ahalisi,

sosyal medyada her beşiktaş taraftarı olarak beşiktaş sayfalarını takip eden bir insanım ancak bugün maddi durum ile ilgili açıklamaları bildiğimiz bir durumda kendisini bir personel olarak belirten kişi maaşını alamadığını ve 4 ay sonra ise yarım maaş aldığını bir sayfanın gönderisine yorum bırakmış. kulübün maddi durumu kötü olabilir ancak evine ekmek götüren, bakmak ile yükümlü olduğu bir insanın maaşını yatırman gerekmektedir. doğa koleji konusunda nasıl adımlar atılmış ise aynı şekilde adımlar atılmasını en kısa sürede şahsım adına beklemekteyim.

ilgili yorum

edit 1 : ilgili arkadaş ile instagram üzerinde konuştum ve kendisi kartalyuvasında çalışan bir kardeşimiz. maaş alamadığı için kasadan verseniz bari parayı demelerine rağmen hala alamadıklarını dile getiriyorlar. konuşma ekran görüntülerini ekledim.

ilgili konuşma 1
    ilgili konuşma 2
    ilgili konuşma 3

edit 2 : arkadaşımız dan bugün tekrar mesaj aldım. bugün sergen hocamız imza attı coşkulu taraftar, yeniden şampiyonluk umudu derken arkada ki görünmez kahramanlar yani personeller kimsenin aklına gelmedi yine. :/ bugün sembolik olarak yarım maaş yaptırdıklarını, çalışanların büyük çocuğunluğunun işten ayrıldığını söyledi. dekont ta kocaman asgari ücret maaşın yarısının yatırıldığı ve kocaman ekim ayı ödemesi olarak yazan maaş dekontunu da bana iletti. ahmet başkan severiz seni ama bunlar yakışmıyor, bu kanayan yaraya da çözüm bulmalısın.
  • kesinlikle üzerine gidilmesi gereken durum. bu tür olaylar son zamanlarda fazlaca olmaya başladı.
  • futbolcularin birinin bir aylik maasini yatirmasinlar da evine ekmek goturme derdindeki insanlari magdur etmesinler.
  • geçen seneki ev arkadaşım bjk sosyal medya ekibinde çalışıyordu ve aynı durumu yaşıyordu. o zaman ben de inşaat sektöründe işe yeni başlamıştım ve arkadaşım anlatınca sadece üzülmekle yetinmiştim.

bir süre sonra bizzat kendim de aynı durumu uzun süre yaşayınca ne demek olduğunu anladım. böyle bir şeyi cidden yaşayan bilir. başlı başına huzur kaçıran, motivasyon düşüren ve umutsuzluğa yol açan bir durum.

allah hepsinin yardımcısı olsun, umarım düzelir.
  • şaşırtmamıştır.

geçtiğimiz günlerde de göreve yeni gelen yönetim kemer sıkma politikası bahanesiyle bazı çalışanları işten çıkartmıştı.

tabii 3000 tl'ye çalışanlar ağır yük oluyor kulübe ama jeremain lens'e 3 yıldır boşu boşuna verilen paralar sorun yaratmıyor.

kafayı yememek elde değil. şu jeremain lens çöpüne verilen paralarla kapattıkları beşiktaş erkek voleybol takımı başta olmak üzere birçok branşta şampiyon olurduk.

bu sene beşiktaş hentbol takımı dahil sportif başarı anlamında sıkıntılar yaşıyoruz. hentbol (ki takımda gerileme var) hariç şu branşta şampiyon oluruz diyemiyorum. beşiktaş bitmiş ağlayanı yok.

edit: imla.
  • burada spor veya futbol takımı olarak yaklaşmak doğru olmaz, çünkü maaş alamadıklarını söyleyen kişiler sizin bizim gibi çalışanlar. yani burada bir şirket söz konusu. beşiktaş futbol yatırımları sanayi ve ticaret a.ş.'nin(ya da her ne ise) ne yapıp edip bu konuyu halletmesi gerekiyor. evet size sporcu para kazandırır fakat o sporcuya hizmet götüremezseniz veya götürenleri önemsemezseniz emin olun hiçbir şey rayına oturmaz.
  • doğrudur.
    kuzenim kartalyuvası'nda önemli bir pozisyonda ki net söyleyemeyeceğim tanımak güç olmaz. 1 sene'ye yakın aynı durumdan müzdarip. öyle kolay iş bırakmayla vs. olmuyor. yok işten çıkayım, dava açayım gibi basit görülecek bir marka değil, ki pozisyon gereği başka mağazada iş bulması çok zor.

hatta şöyle de bir olay söz konusu, maaşlarını aldıkları denizbank, maaş müşterisi olduğu için eft, havale gibi ücretleri kesmez. geçenlerde bir kartalyuvası çalışanı, havale yapıyor, banka para kesiyor.. şikayet için müşteri hizmetlerini aradığında aldığı cevap şu; hesap aylardır aktif olmayınca, maaş müşterisi olarak düşünülmediniz.
hesabın var mı? giriş yap