• bu cantalarin ustunde de oorencinin cinsietine baali olarak, superman, temelreis, yesil dev hulk, barbie felan resimleri bulunur.
  • benim (bkz: tool box) imi herkes beslenme cantasi saniyor.. bana yakisir o ayri tabii..
  • ah be usta,unutulur mu o mandalina kokusu,unutulur mu o mis sut ?

bir de bunların kapağında heidi falan olurdu. hey gidi gibidi heybe..
  • ve beslenme cantasindan cikan seyler degistirilirdi mutlaka arkadaslarinkiyle, borek, mandalina klasik iceriklerdendir...
  • bazen anneler cam kavanozda cesitli icecekler koymaya kalkarlardi bunun icine. ama bu canta futbol maclarinda kale diregi olarak kullanildigindan kirilmaya makumdu bu kavanozlar
  • her sabah annelerin cocuklarinin gun icinde
    bahcede, agacta, sinifta harcadiklari enerjiyi yerinde tutmak icin hazirladiklari canta. anneler ne kadar duzenli hazirlasalar da cocuk yol boyu cantayi bi a$$a bi yukari sallar, meyva suyunun patlamasina, yiyeceklerin birbirine karismasina yol acarlar.
  • agressive kiz ogrenciler bu cantalari kendilerine savunma araci olarak gorur, canlarini sikan genc erkeklere bi tane patlatirlar.
  • leş gibi peynir kokmaya mahkumdu.beslenme saati denen manyak aktivite'de herkesin çanta açılır ortalığı manyak bir esans kaplardı.aklıma geldikçe kusası olurum.
    benimkinin üstünde richard chamberlain vardı, shogun filminden.
  • (benim zamanımda diyim öncelikle) o sene hangi çizgi film meşhur olduysa onun kahramanlarının olduğu çantalar kullanılırdı. (bi ara beslenme çantam küçük bir bahçeli ev şeklindeydi ama ööle bi çizgi film yoktu, sanırım annem kafasına göre takıldı o sene) çantanın içinde ektradan beslenme örtüsü (ki genelde mavi pembe sarı çizgileri olurdu bu örtülerin) sabun kutusu ve yanında da sabunlu bez olurdu. (hahha hatta annem yanına ıslak durulama bezi bile eklerdi oyy)
  • benimkinde garfield vardi. daha o zamanlar yok garfield tabi turkiye' de. bende hic sallamamistim iste kedinin biri felan diye dusunmustum. sonra cizgiflm turkiye'ye geldi manyak karizmam olmustu. icinde herkezinki gibi ortu, sabunlu bez ve meyva koymaya yariyan yuvarlak, kapakli bi kutu vardi. tabi termosu da unutmamak lazim. icindeki o koku ise otisabi nin belirttigi gibi cok akilda kaliciydi. (bkz: beslenme saati)
hesabın var mı? giriş yap